Zavlekov - Budětice 2012 1:1 (PK 3:4)

13. 4. 2015

Budětice přijely do Zavlekova bez dvou nejlepších střelců P. Janečky a R. Melky. Hosté o svého nejlepšího střelce J. Fouse zase přišli během prvního poločasu. Každý, kdo zná zavlekovské hřiště a zavlekovský styl hry mohl očekávat hru dlouhých centrů za obranu soupeře. Zároveň mnozí doufali, že Budětice předvedou herní projev z posledních zápasů a bude se na co koukat. Nebylo. I hosté se přizpůsobili nepohledné hře, kdy míče létaly z jedné strany na druhou. A tak místo fotbalového umění hráči předváděli svým divákům množství osobních soubojů a střetů. A když se již některá ze stran pokusila o kombinaci, tak byla hodně nepřesná a končili stejně rychle jako začala.

Jako první se gólově prosadili hosté a to již ve druhé minutě. V. Korda poslal do vápna centr, který doputoval až k J. Sekyrovi a ten svým důrazem protlačil míč do brány. 0-1. Od tohoto momentu hosté znatelně polevili. V soubojích ve vápně byli důraznější domaci a proto se také častěji dostávali k zakončení. Těsně před koncem poločasu byli velmi blízko vyrovnání. Jednou střelu kryl brankář Budětic J. Vinter a následně střela mířila těsně mimo branku.

Do druhého poločasu hosté provedli několik změn v sestavě, které ale výraznější změnu hry nepřinesly. Nejvíce vidět byl agilní J. Šimáček, který na levou stranu přinesl znatelné oživení. Blíže ke skórování měl celý zápas Zavlekov a vyrovnání bylo jen otázkou času. A také přišlo. V 55. minutě se na levé straně dokázal uvolnit J. Turek a překonal i brankáře hostů. 1:1.

Po inkasované brance přidali i hosté a měli častěji míč na svých kopačkách, do gólových šancí se však nedostávali, střely na domácí branku byly spíše ze střední vzdálenosti a nebyly nebezpečné. A protože ani domácí si již větší šanci nevytvořili, šly se kopat penalty.

V prvním rozstřelu byli oba exekutoři neúspěšní. Domácí P. Křesák střelou mimo a za hosty V. Korda střelou do brankáře. Rozhodnutí přišlo ve čtvrtém kole, kdy brankář Budětic skvělým zákrokem vychytal domácího střelce. V posledním kole výhru potvrdil J. Josefík. Za Budětice byli ještě úspěšní: Z. Frančík, J. Sekyra a F. Švehla.

V zápase se Zavlekovem jsme podali zatím nejhorší výkon jara. Obzvláště záložní řada Budětic doslova zklamala. Takový výkon by nám na příštího soupeře z Hartmanic stačit nemohl. Ale věřím, že na lídra tabulky budeme připraveni a předvedeme mnohem lepší výkon. Není nutné propadat nějakému rozčarování. Dva body z venku jsme získali, neprohráli jsme dokonce již devět utkání za sebou (i s třemi přípravnými zápasy) a to není náhoda. Určitě uděláme vše pro to, abychom sérii ještě prodloužili a tuto sobotu tak trochu přibrzdili lídra tabulky z Hartmanic. V utkání nebudeme favoritem a to by měla být naše výhoda!