Týnec - Budětice 2012 - 3:2 (1:2)

24. 5. 2015

Týnec doma v tomto ročníku ještě neprohrál a právě to chtěly Budětice změnit. Od prvních minut to tak i vypadalo. Budětice hrály v útočném stylu a především vysoký F. Švehla dělal domácím obráncům značné starosti. V 7. minutě se F. Švehla dostal do šestnáctky soupeře, kde obešel týnecké obránce a byl zastaven nedovoleně. Kopala se penalta, kterou s přehledem proměnil V. Korda. 0:1. I nadále byli budětičtí lepším týmem. V 27. minutě se po autovém vhazování dokázal prosadit P. Janečka a navýšil tak na (pro hosty) hodně nadějných 0:2. Od 30. minuty Budětice výrazně polevily, domácí zase výrazně přidali a začali být na hřišti lepším týmem. V 37. minutě byla nastřelena ruka budětického M. Štěcha, což hlavní rozhodčí vyhodnotil jako PK. Domácí L. Konig umístil svou střelu přesně k levé tyči a před koncem poločasu dal domácím slušnou šanci na obrat.

Začátek druhého poločasu kopíroval konec toho prvního. Domácí znovu byli lepší. A především pak týmem, který dal do těchto minut více bojovnosti a vůle po vítězství. Přesto se do největší šance dostal hostující F. Švehla. Zcela osamocen v souboji jeden na jednoho nepřelstil domácího brankáře a tím zůstal boj o body dále otevřeným. V 65. minutě rozehráli domácí jeden ze svých nebezpečných, dlouhých autů a ten nešťastnou trefou umístil F. Švehla do vlastní branky. 2:2. Tohle vyrovnání probudilo i hosty a začal se hrát fotbal  ve stylu šťastnější vyhraje. V 80. minutě dokázal budětický J. Vinter likvidovat velkou šanci týneckých, v 90. minutě však souboj s domácím L. Kongem prohrál. Po rozehrané standardní situaci přišel centr do vápna, v tu chvíli ale jako odmávaný ofsajd domácích. To se rozhodl pan Hanbada neakceptovat a gól v 90. minutě uznal!

Jestli byl nebo nebyl správně odmávaný ofsajd je v tuto chvíli jedno. Podstatný je fakt, jak hodně rozdílní mohou být v naší soutěži rozhodčí ve svých verdiktech. Není to tak dávno, kdy hlavní rozhodčí svého kolegu na lajně poslechl až za hranicí slušnosti a po odmávaném „ofsajdu“ neuznal Buděticím regulérní gól. Ano, mám na mysli utkání ve Svéradicích. Je potřeba na tento fakt poukázat, ale ne se  o něj opírat jako o jediný důvod naší sobotní prohry. My jsme zkrátka za stavu 0:2 přestali hrát a dali jsme hostům cca. 35 minut času k vyrovnání. Tohle není poprvé co jsme při našem vedení výrazně polevili. A právě na tom budeme muset do budoucna hodně zapracovat. Týnec není žádný super tým, který se nedá doma porazit. Na druhou stranu je třeba sportovně uznat, že tenhle tým zřejmě přesně ví, kdy má přidat a jak rozhodovat zápasy.

TÝNEC - BUDĚTICE     3:2 (1:2)

Branky: 36.(PK) a 90. König Lukáš, 65. vlastní  - 7. Korda Václav, , 27. Janečka Petr. Rozhodčí Habada, ŽK 4:3, diváků 80.