Budětice - Velhartice 2:1 (1:1)

3. 5. 2015

Na podzim byl pro Budětice zápas ve Velharticích tím zlomovým. Po drobné herní krizi dokázaly Budětice velhartickým vstřelit, na jejich hřišti, pět branek. Tak trochu se zároveň nabízelo srovnání s osudem Bezděkova. Bezděkovští na podzim rovněž vyhráli v Buděticích rozdílem pěti branek, ale na jaře svůj výsledek nedokázali potvrdit. A přesně to Budětice nechtěly připustit. Přesto první poločas Budětice nepodaly nijak oslnivý výkon. Oboustranně se hrál spíše opatrný fotbal, i tak ale plný zajímavých momentů. Ten první začal u budětického stopera V. Kordy, který minul jednoduchý míč a pustil P. Poledníka do sólového úniku. Velhartický útočník svoji šanci s přehledem proměnil. Již v 5. minutě hosté vedli. 0-1. Na to domácí zareagovali záhy. R. Melka poslal do šance D. Chmelíka, který se v dobré pozici trefil více než dobře. 1-1. To evidentně probudilo diváky, ne však domácí hráče. Budětice se sice snažily o kombinační fotbal, hosté naopak vsadili na „hru na jistotu“ založenou na dlouhých odkopech a to celkovou úroveň hry poněkud snižovalo.

Zajímavější momenty se odehrávaly ve druhém poločase. V 55. minutě se k míči na polovině hřiště dostal velhartický útočník. Budětický J. Josefík svého hráče trestuhodně „vypustil“ a ten se dostal do samostatného úniku. Situaci se tak rozhodl řešit domácí brankář J. Vinter, který musel mimo PÚ zahrát rukou a byl dle platných pravidel po právu vyloučen. Jeho nástupce P. Toucha (ač s bolestivým handicapem) si následně vedl více než dobře. Hosté jej třikrát prověřili nebezpečným střelami, které Kouba kryl výbornými zákroky. Rušno bylo i druhé straně. Především všudypřítomný R. Melka dokázal značně zatápět obraně Velhartic. Hosté si ani v početní převaze nedokázali vytvořit trvalý tlak na domácí a tak se schylovalo k penaltovému rozstřelu. Pokud však Budětice měly v předchozích zápasech velký problém s využíváním standardních situací, tak v sobotu tomu bylo jinak. V 90. minutě dobře rozehrál rohový kop budětický středopolař Z. Frančík a následně se ve vápně nejlépe zorientoval M. štěch. Dokázal přeskočit obránce hostů a umístěnou hlavičkou zařídil pro domácí šťastné tři body. Dejme tomu že ne úplně zasloužené, nicméně diváci si tenhle moment, plný emocí, za svoji podporu zasloužili.

Na jaře jsme prohráli jen jednou, s lídrem tabulky z Hartmanic. Podobně a dokonce ještě o něco lépe si vedou i Svéradice. Náš příští soupeř. Nebude to rozhodně lehký zápas, nicméně je v našich silách na hřišti ve Svéradicích bodovat. Těšme se na další zajímavé utkání. Vítěz tohoto zápasu může, podle mého názoru, ještě hodně promluvit do celkového umístění na čelních pozicích tabulky. A to i přesto, že po podzimu by takový vývoj rozhodně nikdo nepředpokládal. Nechme se překvapit.

Branky: 8. Chmelík David, 90,. Štěch Martin - 5. Poledník Pavel Rozhodčí Blaheta, ŽK 2:2, ČK 1:0 (Vinter Jiří , diváků 140.