Milčice - Budětice 2012 2:3 (0:2)

1. 9. 2013

V sobotu v Milčicích byl sveden přímý souboj o čelo tabulky. Budětice vstoupily do začátku aktivně a hlavně 100 % efektivně, góly J. Josefíka z 2. minuty a V. Kordy z 10. minuty.  Domácí se v této fázi jevili značně nepřipraveně a odevzdaně. V tu chvíli asi každý tipoval jednoduché a vysoké vítězství Budětic. Tento pocit si bohužel převzali i budětičtí hráči, z jejich hry se absolutně vytratil pohyb a snaha, více do hry se tak začali dostávat domácí Milčice. Především na své pravé straně byly hodně nebezpeční a zahrávaly z těchto míst řadu standardních situací. Až příliš snadno a brzy se Budětice přizpůsobily hře domácích, systémů tolik typickému pro tuto třídu, dlouhé centry s absencí pohlednější, kombinační hry. Do Milčic si ale, naštěstí pro hosty, přivezl skvělou formu budětický gólman P. Toucha. Ten byl nejprve úspěšný v souboji jeden na jednoho a před koncem poločasu vytáhl na roh nebezpečnou střelu do horního rohu brány. I na druhé straně se mohlo skóre měnit. P. Janečka, sám na brakáře, střelou levou nohou neuspěl.  Nedůrazné zakončení F. Švehly, z malého vápna, zachránil domácí obránce odkopem z brankové čáry.

Do druhého poločasu vstoupily lépe Budětice a zaslouženě navýšily své vedení. V 50. minutě zahrával VPK kapitán V. Korda, milčický gólman vytěsnil střelu pouze na břevno a odražený míč dopravil do branky domácích F. Švehla. Krátce na to Budětice trestuhodně chybovaly ve středu obrany a nechaly domácího J. Průchu snadno skórovat. To se ukázalo jako důležitý moment utkání. Od té doby totiž domácí zcela převzali iniciativu. Větším oživením hry Budětic byl příchozí záložník D. Homolka, jinak hosté začali propadávat ve všech řadách. Sebevědomí a kvalita Budětic odešla současně s narůstajícím odhodláním a bojovností Milčic. V 59. minutě prošel obranou hostů až příliš snadno milčický útočník a byl nedovoleně zastaven až v pokutovém území a po právu se kopala penalta. Tu milčický M. Kubáň proměnil s přehledem - 2-3. Dramatický a emotivní závěr utkání přišel. Mezi hráči i mezi diváky. Bohužel ani rozhodčí Bala důležité uklidnění nezajistil, spíše naopak.

Domácí začali nakopávat dlouhé míče za obranu hostů a nebýt spolehlivého P. Touchy, mohly se Milčice dočkat vyrovnání. Nutno připomenout, že i na druhé straně několikrát podržel domácí jejich brankář. Budětice i v dalším průběhu často chybovaly a až výměna na pozici stopera přinesla určitou jistotu. I tak se ale hosté museli strachovat o své vedení až do poslední minuty.

V tomto zápase musíme ocenit brankáře na obou stranách, za jejich pohotové zákroky. Dále je potřeba sportovně pochválit domácí hráče, kteří zápas za stavu 0-3 nevzdali a bojovali do poslední minuty o vyrovnání.

Velmi důležité utkání Budětice sice zvládly, ale na nějaké velké ovace to, dle mého názoru, nebylo.

Nepříjemnou zprávou pro Budětice je nespočet zranění z tohoto zápasu. Obzvláště v případě J. Tušinovského a P. Pařízka nejsou zatím prognózy, pro další utkání, příliš optimistické. Každopádně budeme doufat v jejich brzký návrat do sestavy Budětic.

Divákům se omlouváme za nedorozumění mezi námi a dopravcem, při zajištění dopravy na utkání. Uděláme vše pro to, aby se podobná pochybení neopakovala.

Hodnocení:

P. Toucha-1N, Sehoř-3, Sekyra-3, Švehla-2, Fiala-3 (Paroubek-3), Josefík-3 (Homolka-2), Pařízek-3 (Krippel), Frančík-2, Tušinovský-2 (Štěch), Korda-2, Janečka-2

Branky:  52. Průcha Jiří, 59.(PK) Kubáň Milan ml. - 2. Josefík Jiří, 10. Korda Václav, 50. Švehla František
Rozhodčí: Bala Petr. ŽK 3 : 4. Diváků: 90