Zavlekov - Budětice 2012 1:2 (0:2)

25. 5. 2014

Budětice přijely do Zavlekova bez několika tradičních opor. To ale v průběhu prvního poločasu nebylo znát. Naopak, Budětice přehrávaly domácí a vytvořily si několik slibných příležitostí. V útoku hostů se poprvé spolu objevili důrazní V. Korda a M. Novotný a od začátku dělali domácím zadákům značné problémy. V 10. minutě se ještě M. Novotný zastřeloval, v 13. minutě však svoji šanci dokonale zužitkoval a poslal hosty do vedení. V 36. minutě zahrával zkušený Z. Frančík přímý kop a nedal domácímu brankáři šanci. 0:2. Těsně před koncem poločasu mohl podruhé skórovat budětický útočník M. Novotný, povedenou střelu dokázal domácí gólman vytěsnit na roh. Domácí se, v prvním poločase, do šancí nedostávali, v 25. minutě však o to víc zahrozili. Zavlekovský středopolař se skvěle trefil z delší vzdálenosti. Budětický brakář J. Vinter v tu chvíli „vytasil“ neuvěřitelný zákrok
(fotografie 604) a zneškodnil tak jasný gól. Do druhého poločasu Budětice udělaly několik dalších změn v sestavě a to se na průběhu zápasu projevilo. Druhých 45 minut patřilo Zavlekovu, který vycítil příležitost nepříznivé skóre korigovat. V 70. minutě došlo v PÚ ke kontaktu mezi L. Fialou a J. Fousem. Rozhodčí Javorský posoudil zákrok budětického obránce jako nedovolený a z následné penalty H. Pacholík snižoval na 1:2. V dalších minutách byli zavlekovští nebezpečnější a vytvořili si i gólové příležitosti. Budětický brankář Jirka Vinter si však přivezl do Zavlekova skvělou formu a významně tak přispěl k úspěchu Budětic.

Postup jsme si vybojovali již minulý týden, takže jsme dnes do utkání vstupovali s cílem zařadit i hráče méně nasazované, v průběhu jarní části sezóny, hrát uvolněně a zároveň pobavit diváky. To se, myslím, povedlo beze zbytku. Někteří hráči se častými výměnami postů možná cítili poněkud „nepohodlně“. O to více si vážím toho, že dnešní utkání zvládli a dokázali vyhrát na hřišti druhého Zavlekova. Přestože domácí ve druhém poločase byli o něco nebezpečnější, podle mého názoru (s ohledem na celých 90 minut), bylo vítězství Budětic zasloužené. Dovoluji si také ocenit rozhodčího Javorského. Po druhé za sebou (minulý zápas J. Cihlář) jsme měli možnost vidět poměrně slušné výkony rozhodčích a to se na této úrovni velmi cení.