Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zavlekov - Budětice 2012 1:2 (0:2)

25. 5. 2014

Budětice přijely do Zavlekova bez několika tradičních opor. To ale v průběhu prvního poločasu nebylo znát. Naopak, Budětice přehrávaly domácí a vytvořily si několik slibných příležitostí. V útoku hostů se poprvé spolu objevili důrazní V. Korda a M. Novotný a od začátku dělali domácím zadákům značné problémy. V 10. minutě se ještě M. Novotný zastřeloval, v 13. minutě však svoji šanci dokonale zužitkoval a poslal hosty do vedení. V 36. minutě zahrával zkušený Z. Frančík přímý kop a nedal domácímu brankáři šanci. 0:2. Těsně před koncem poločasu mohl podruhé skórovat budětický útočník M. Novotný, povedenou střelu dokázal domácí gólman vytěsnit na roh. Domácí se, v prvním poločase, do šancí nedostávali, v 25. minutě však o to víc zahrozili. Zavlekovský středopolař se skvěle trefil z delší vzdálenosti. Budětický brakář J. Vinter v tu chvíli „vytasil“ neuvěřitelný zákrok
(fotografie 604) a zneškodnil tak jasný gól. Do druhého poločasu Budětice udělaly několik dalších změn v sestavě a to se na průběhu zápasu projevilo. Druhých 45 minut patřilo Zavlekovu, který vycítil příležitost nepříznivé skóre korigovat. V 70. minutě došlo v PÚ ke kontaktu mezi L. Fialou a J. Fousem. Rozhodčí Javorský posoudil zákrok budětického obránce jako nedovolený a z následné penalty H. Pacholík snižoval na 1:2. V dalších minutách byli zavlekovští nebezpečnější a vytvořili si i gólové příležitosti. Budětický brankář Jirka Vinter si však přivezl do Zavlekova skvělou formu a významně tak přispěl k úspěchu Budětic.

Postup jsme si vybojovali již minulý týden, takže jsme dnes do utkání vstupovali s cílem zařadit i hráče méně nasazované, v průběhu jarní části sezóny, hrát uvolněně a zároveň pobavit diváky. To se, myslím, povedlo beze zbytku. Někteří hráči se častými výměnami postů možná cítili poněkud „nepohodlně“. O to více si vážím toho, že dnešní utkání zvládli a dokázali vyhrát na hřišti druhého Zavlekova. Přestože domácí ve druhém poločase byli o něco nebezpečnější, podle mého názoru (s ohledem na celých 90 minut), bylo vítězství Budětic zasloužené. Dovoluji si také ocenit rozhodčího Javorského. Po druhé za sebou (minulý zápas J. Cihlář) jsme měli možnost vidět poměrně slušné výkony rozhodčích a to se na této úrovni velmi cení.

 

 

Hodnocení:
Jiří Vinter-1N, Josefík-2- (Pařízek-2), Sekyra-1, Štěch-1, Frančík-2,Tušinovský-2 (Novák-2), Paroubek-1, Fiala-2, Krippel-2 (Jinřich Vinter-2), Korda-2, Novotný-1 (Janečka-2)

 

 

branky: Pacholík Hynek - Novotný Martin, Frančík Zdeněk

rozhodčí: Javorský Josef

diváků: 150

ŽK: 2:2

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Zavlekov - Budětice

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

údaje pro klid duše fanoušků protihráčů

(fanynka Adélka, 27. 5. 2014 1:10)

Dnes se nechci příliš vyjadřovat k zápasu jako takovému. Postup je v kapse a fanoušci se v neděli již bez nervů zajeli podívat, jak se bude dařit na hřišti méně zkušenějším hráčům. Za sebe musím říct, že proti silnému protihráči se jim dařilo velmi dobře. Dovolím si vyzdvihnout obzvláště M. Paroubka a M. Krippela, na kterých je každým zápasem vidět větší a větší fotbalové sebevědomí. Ale i na ostatních mladých oporách týmu je znát posun vpřed a to je dobrým příslibem do budoucí životaschopnosti klubu.
Dnes bych chtěla hlavně zodpovědět na otázku některých fanoušků protihráčů, kterou jsme byli my fanoušci Budětic téměř po každé výhře našeho týmu atakováni a která nám byla vmetena do tváře i po vítězství v Zavlekově.
Již před dvěma roky, ještě než si budětičtí hráči vůbec stačili kopnout oficiálně do míče, začla se totiž ozývat odněkud z pralesa zpráva, že klub FK Budětice 2012 je složen převážně z hráčů II. třídy, kteří byly klubem nakoupeni a že se tým chystá IV. třídu bezpodmínečně a bez diskuze vyhrát. Zatímco druhou část zprávy mohu jen potvrdit, první část se na pravdě nezakládá. Z jakého houští se fáma vynořila se už asi nedozvíme, z jakého důvodu se vynořila si ale snadno domyslíme.. Pro ty, kteří mají stále pochybnosti (pro mě nepochopitelně) a otázka Kolik hráčů FK Budětice 2012 je vlastně z Budětic? jim neustále nedá spát, si nyní dovolím odpovědět: 16! Přespolní jsou 4 a na hostování pak 2. A pokud některý z kluků úzkostlivě netají svou zářnou minulost, nevím o žádném hráči, který by přešel do FK Budětice 2012 z II. třídy. A ještě snad poslední informace. Výsledek této sezony pro FK Budětice 2012 není ničím jiným než součtem kvalitního trenéra, tvrdé dřiny, týmovosti, nadšení z fotbalu samotného a dobrým vzduchem v Buděticích.

Re: údaje pro klid duše fanoušků protihráčů

(Luboš, 27. 5. 2014 16:18)

Pěkně napsáno!Zavlekov si musí opět rok počkat a pak budou opět max.druhý!!!