Velké Hydčice - Budětice 2012 2:5 (0:4)

2. 3. 2014

Budětice nastoupily v přípravném zápase s domácími Hydčicemi již podruhé a měly co napravovat. V loňském utkání prohrály velkým rozdílem 6:0 (poločas 3:0)

Domácí dnes měli místy územní převahu, ale to na budětickou, velmi dobře hrající obranu, stačit nemohlo. Hydčice působily často nekompaktním dojmem, naopak Budětice diktovaly tempo zápasu.

V prvním poločase se dvakrát trefil budětický útočník P. Janečka. Doplnili jej oba ofenzivní záložníci R. Melka a J. Sekyra a o výsledku utkání bylo rozhodnuto – 0:4. Domácí se nedostali ani do jedné vyložené šance, o střely z delší vzdálenosti se pokusil jen Z. Hejpetr.

Do druhého poločasu domácí vstoupili s odhodláním výsledek korigovat. To se jim sice povedlo, ale spíše za přispění chyb budětických obránců. Sestava Budětic se do druhých 45 minut hodně proměnila a to se na obraze hry projevilo. Hydčice snížily na 2:4. Konečné slovo měli hosté. J. Tušinovský zamířil, stejně jako minulý týden ve Svéradicích, ze střední vzdálenosti a upravil skóre na 2:5.

Budětice si tak i ve druhém, přátelském utkání udržely slušnou střeleckou potenci a hlavně příznivý dojem z předvedené hry. Potvrdit, že to není náhoda můžeme již příští týden. Na hřišti v Rabí (sobota od 14.00) se představí zkoušený tým z Velkého Boru, který hraje o dvě soutěže výše.

Naše poděkování tentokrát patří domácím V. Hydčicím za vstřícnost a velmi dobře připravené hřiště.