Sušice C - Budětice 2012 0-5 (0-3)

23. 3. 2014

Obrana je základ úspěchu. Asi tak nějak to platilo o té budětické. Celá obraná řada zahrála dnes velmi dobrý zápas a domácí „Celtic“ Sušice v podstatě k ničemu nepustila.

Úvod zápasu začal nečekaně rychlým gólem Budětic. Již v první minutě byl, v souboji s domácím obráncem, důrazný ve vápně J. Sekyra. Vybídl do šance R. Melku, který s přehledem proměnil – 0-1.

S těsným vedením se ale Budětice nespokojily a již v 11. minutě to bylo 0-2. Ve vápně hostů se dobře uvolnil P. Janečka, domácí jej dokázali zastavit jen za cenu faulu a kopala se penalta. Tu spolehlivě proměnil P. Pařízek. Po druhém gólu byla hra vyrovnaná. Domácí ale měli problémy s pokrytím budětické, ofenzivní řady. Hosté naopak dávali Sušici příliš prostoru v prostředku hřiště. Tam se snažil kombinaci domácích rozrážet D. Homolka, ale celkově dnes střed hřiště Budětice neovládaly. Z toho domácí vytěžili několik standardních situací. Jedna z nich byla i náznakem šance. Ostatní centry do vápna budětická obrana řešit uměla.

Budětice se dostávaly k tradičním výpadům po krajích a jeden z nich znamenal další branku. L. Fiala vybídl svým tradičním pasem R. Melku a toho domácí obránci prostě stíhat nemohli – 0-3.

Druhý poločas začali lépe domácí, snažili se kombinovat a alespoň výsledek korigovat. Oživením sušické hry byl příchod J. Podlipského, ale ani to domácím výrazně nepomohlo. Dostali se do jediné šance. Z přímého kopu z delší vzdálenosti trefili břevno. Budětický brankář P.Toucha ale ví, jak má postavené tyče :-), takže se skóre neměnilo.

Sušice otevřela hru a R. Melka dostával prostor, který dokonale využíval. V 73. minutě utekl sušické obraně a připravil pro J. Tušinovského pohodlnou branku – 0-4. Sušičtí působili frustrovaně a několika nevybíravými zákroky naznačili, jak hodně se jim výsledek nelíbí. V tu chvíli měl být rozhodčí asi trochu přísnější.

V 76. minutě byl v roli přihrávajícího opět R. Melka, tentokrát na J. Sekyru. Ten završil skóre zápasu na nepopulárního (pro sušické) „bůra“. Sušická obrana na svoji roli zcela rezignovala.  Budětice tak mohly skóre ještě navýšit. M. Novotný a R. Melka však své šance již nevyužili. Přesto je rozdíl pěti gólů pro domácí krutý. Obraz hry takovému skóre neodpovídal. Sušická obrana však ani náznakem nepřipomínala tu budětickou a to o výsledku rozhodlo.

F. Švehla svým pověstným „DU“ posbíral veškeré pokusy domácích a kde nebyl F. Švehla, tam byl V. Korda nebo spolehliví krajní obránci Budětic.

V dalším týdnu nás čeká velmi těžký soupeř z Milčic, na kterého se musíme připravit a kterého v žádném případě nesmíme podcenit. Budeme se muset obejít bez našeho elitního útočníka P. Janečky, který se v prvním poločase dnešního zápasu zranil (bez cizího zavinění). Původní prognóza, že se jedná o lehčí zranění, se bohužel nepotvrdila. P. Janečka nám nějakou dobu bude chybět. Sakra!!! Naštěstí v tuto chvíli disponujeme poměrně širokým kádrem a absence na příští zápas budeme umět zacelit.

Na zápas do Sušice přišlo přes 100 diváků, z 90% procent těch budětických. Děkujeme za skvělou kulisu a budeme se v této sezóně maximálně snažit, abychom o vaši podporu nepřišli.

TJ SUŠICE C  - FK BUDĚTICE 2012 0 : 5 ( 0 : 3 )

Branky: Branky: 1. a 43. Melka Roman , 73. Tušinovský Jan, 13. Pařízek Petr, 76. Sekyra Jan; Rozhodčí: Švátora Petr; ŽK: 3:3. Diváků 110.

Hodnocení: Toucha-1, Fiala-1, Švehla-1 (Krippel-2), Korda-1, Frančík-1N, Melka-1, Pařízek-2 (Novotný-2), Tušinovský-3 (Paroubek-2), Homolka-2 (Josefík-2), Sekyra-1, Janečka-1 (Štěch-2)