Myslív - Budětice 2012 0:1 (0:0)

11. 5. 2014

Myslív – Budětice 2012 0:1 (0:0)

Na zápas do Myslíva přijela početná divácká podpora z Budětic. Hosté měli v tomto ohledu výrazně navrch. Stejně tak i od začátku na hřišti. Budětice v prvním poločase hrály aktivní, kombinační fotbal a dokázaly pohlednými akcemi dostat Myslív pod tlak. Během krátkého sledu mohli hosté čtyřikrát skórovat a zápas rozhodnout. Své šance však trestuhodně neproměnili. Myslív se v prvním poločase do šancí příliš nedostával. V 22. minutě ale domácí J. Kubala pronikl do PÚ, kde byl sražen V. Kordou, a po právu se kopala penalta. Tu J. Sládek poslal pouze do břevna. Po deseti minutách i domácí stoper chyboval a srazil, dnes velmi dobře hrajícího D. Homolku, k zemi. Ani budětičtí však s PK nenaložili nejlépe. Tradiční a většinou úspěšný exekutor PK L. Fiala nevyzrál na domácího J. Láda a selhal i v následné dorážce. Dvě minuty poté byl ve vápně sražen (to prokazuje i video) budětický záložník M. Štěch. Rozhodčí Kurc však nenašel odvahu, v krátkém sledu, odpískat i druhou, naprosto jasnou penaltu.

Druhých 45 minut bývá doménou Budětic. To ale neplatilo tuto sobotu v Myslívě. Domácí výrazně přidali na tempu a ovládli hřiště. Po rohových kopech byli myslívští několikrát velmi blízko ke gólu. Budětičtí obránci nedokázali pohlídat své prostory v malém vápně a jen se štěstím hosté neinkasovali. Na druhé straně se dokonce dostali do vedení, ale bohužel z ofsajdové pozice, po hlavičce F. Švehly. V 80. minutě se efektně trefil z delší vzdálenosti domácí Z. Marek a brankář J. Vinter zachránil Budětice od problému. Krátce na to unikl domácí obraně rychlý M. Krippel a orazítkoval tyč jejich brány. V tu chvíli hráli myslívští jen s brankářem z pole. Domácí gólman J. Lád nešťastně došlápl při akci hostů a musel být střídán. Zápas se schyloval k závěrečnému penaltovému rozstřelu. Pět minut před koncem zápasu V. Korda našel přesným centrem budětického kapitána J. Sekyru a ten se hlavičkou trefil, jak nejlépe mohl. 0 – 1.

Na zápas s Myslívem jsme se těšili. Věděli jsme, že budeme hrát proti možná nejtěžšímu soupeři sezóny. Zároveň proti týmu, který se jako jeden z mála v této soutěži neprezentuje fotbalem „nakopni a běž“. První poločas patřil nám, ve druhém poločase byl zase lepší Myslív. Zasloužená by byla, z mého pohledu, remíza. Naše poděkování opět patří skvělým fanouškům. Pokud postoupíme, bude to každopádně i jejich zásluhou!