Kvasetice - Budětice 2012 1:2 (1:0)

8. 6. 2014

Kvasetice nastoupily bez několika zraněných hráčů, hosté byli naopak, kromě dvou absentujících (Švehla, Sekyra), kompletní. Budětice měly co napravovat, minulý zápas s Veřechovem nezvládly. Od začátku tak v Kvaseticích daly jasně najevo, že tentokrát své diváky nehodlají zklamat. Téměř celý první poločas se odehrával na polovině hostů. Domácí hráli houževnatě a tradičně s velmi dobře zformovanou obrannou řadou, která opakovaně zastavovala finální, útočné akce hostů. I přesto se Budětice několikrát ocitly ve vyložených šancích, které zakončovaly, slušně řečeno, velmi nepřesně.

V 38. minutě vyrobil minelu budětický středopolař Z. Frančík, do té doby jeden z nejlepších hráčů na hřišti, a poslal malou domů do samostatného úniku kvasetického M. Balého, který se nemýlil. 1:0. Domácí za celý poločas ani jednou neohrozili branku hostů a o to více bylo nečekané skóre pro hosty frustrující, nikoli však konečné.

Do druhého poločasu budětičtí nastoupili odhodláni nepříznivé skóre otočit. Prvních 25 minut však Kvasetice svědomitě bránily a hosty do šancí příliš nepouštěly. Posledních dvacet minut Budětice vše vsadily na útok a hra na riziko se vyplatila. Trvalý tlak na polovině hostů vyústil v branku L. Fialy, který chytrým lobem (asi ) přelstil domácího brankáře. Krátce na to se hosté radovali podruhé. R. Melkovi se v poslední době, s ohledem na jeho potenciál, střelecky příliš nedaří a o to více potěšila jeho důležitá branka. V 78. minutě, s tečí domácího obránce, dokonal zasloužený obrat Budětic.

S Kvaseticemi se nám v předchozích zápasech nedařilo, včerejší zápas byl ale výjimkou, i když tomu výsledek příliš neodpovídá. Z mého pohledu jsme zahráli jeden z nejpohlednějších utkání jara. Hráči si vzali k srdci nepovedné utkání s Veřechovem a rozhodli se, že tenhle zápas bude prostě jinak. Přestože jsme museli znovu přečkat střelecké trápení a překonat tradičně kvalitní obranu Kvasetic, si vážím odhodlání hráčů a snahu ukázat divákům (vlastně i sami sobě), že nevedeme tabulku náhodou. Naši fanoušci byli nepochybně dvanáctým hráčem na hřišti. MY JSME BUDĚTICE!!!