Hrádek B - Budětice 2012 2:2 (0:1) - PK (2:4)

7. 4. 2014

Budětice nastoupily v Hrádku bez některých tradičních opor, přesto s jasným cílem - navýšit vedení v tabulce a náskok na ostatní soupeře. Od začátku byl rozdíl patrný, a kdyby Budětice po prvních třiceti minutách vedly 3:0 asi by se nikdo nedivil. To se ale nestalo, hosté navázali na nepovedený závěr s Milčicemi a znovu zahazovali jednu šanci za druhou. V 34. minutě se ale přece jen skóre měnilo. Z. Frančík znovu dobře zahrál nacvičený signál z rohového kopu a F. švehla využil na brankové čáře svojí výškovou převahu. 0-1

Do konce poločasu se však hosté spíše protrápili, naopak domácí jasně ukázali, že se s takovým výsledkem nehodlají spokojit. Budětický stoper V. Korda poprvé naznačil, že dnes to zřejmě nebude jeho den. Netrefil poměrně jednoduchý míč a málem poslal domácí do vyložené šance. Nebezpečnou situaci naštěstí „hasil“ kolega z obrany F. Švehla. Stav se do poločasu již nezměnil.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, přesto skórovali domácí. V. Korda podruhé v zápase chyboval, když vyslal do šance hrádeckého R. Bigasze. Ten míč trefil, jak nejlépe mohl. Budětický J.. Vinter v brance neměl šanci. 1-1.

Budětice na tento moment zareagovali velmi rychle. J. Tušinovský pronikl do vápna, kde byl zastaven nedovoleně a kopal se PK. Ten bezpečně proměnil L. Fiala. 1-2

Od tohoto momentu Budětice nepřipomínaly lídra tabulky, hrál se až nezvykle nepřesný fotbal. V 72. minutě hostující obrana opět chybovala. M. Štěch netrefil centr, po odrazu míče jej vzápětí trestuhodně podběhl L. Fiala a domácí Bigasz šel znovu sám na brankáře. I ve své druhé šanci trefil míč skvěle. 2-2

Konec zápasu se přece jen hosté dostali do vyššího tempa a ve snaze zápas vyhrát dostali hrádecké pod velký tlak. Domácím v těchto momentech výrazně pomohl kvalitní brankář a také neustálé, taktické zdržování hry. Tři slibné, gólové šance v závěru zápasu Budětice neproměnily. A když proměnily, regulérní gól uznán nebyl. Rozhodčí odpískal ofsajd, ve kterém ale nebyl střelec branky, ale hráč, který nehrál. Pro tyto případy by asi bylo rozumné, aby se rozhodčí snažili své znalosti průběžně doplňovat. O konečném výsledku tak rozhodovaly penalty. V těch byli hosté 100%, jednu penaltu domácím chytil J. Vinter a to rozhodlo, že druhý bod si odváží Budětice. Úspěšní střelci Budětic v PK – Fiala, Sekyra, Frančík, Korda.

I přesto, že Budětice nakonec zvítězily se nedá mluvit o spokojenosti.. Byl to (včetně jarní přípravy) jednoznačně nejhorší zápas jara. Obrana byla v předchozích zápasech pilířem mužstva, tentokrát bohužel s velkými chybami. Záloha nebyla dostatečně kreativní, působila bez nápadu, ale i důrazu. Ten chyběl především v útočné fázi, kde měli domácí obránci často až příliš prostoru a času. Méně povedený výkon je doufejme jen výjimkou. V dalších dvou utkáních bychom měli potvrdit střelecký potenciál. Doufejme, že zranění kolene J. Tušinovského nebude příliš vážné a Honza bude co nejdříve zdráv.

Na utkání do Hrádku se přišlo podívat neuvěřitelných 120 diváků! Z toho dle odhadů cca. 20 z Hrádku

Branky: Bigasz Robert 2 - Švehla František, Fiala Luboš; Rozhodčí: Staněk Luděk; ŽK: 4:3