H. M. Boží - Budětice 2012 1:2 (1:1)

20. 4. 2014

Na hřiště do H. M. Boží přijel leader tabulky z Budětic v očekávání jasného a přesvědčivého vítězství. To se ale nepotvrdilo. Mini hřiště v HMB je prostředí, které domácím vyloženě vyhovuje a nejeden tým z horní části tabulky odsud odjel bez bodů. Domácí se překvapivě ujali vedení již v 8. minutě, kdy obránci hostů nepokryli B. Kuchyňku, který z malého vápna snadno skóroval. V 22. minutě přišla odpověď hostů. Z. Frančík poslal přesný centr do vápna na V. Kordu a ten zařídil vyrovnání. V další části poločasu převzali taktovku hosté. Domácí naopak zdržovali hru a snažili se udržet příznivý výsledek. Budětice nastřely dvakrát tyč, břevno a ani další šance neproměnily, navíc jeden gól jim uznán nebyl. I na druhé straně zazvonilo břevno, na které brankář P. Toucha vytěsnil dobře zahraný přímý kop domácích.

I ve druhém poločase byla hra pro diváky neatraktivní. Fotbal v HMB ani pohledný být nemůže. Kombinační fotbal na tak malém hřišti hrát nelze. Každý faul ještě před půlící čárou znamenal ohrožení branky na druhé straně. A tak tomu bylo i v sobotu. Dlouhé nákopy do vápna bychom asi spočítat nedokázali. Přesto se hosté po druhé radovali po zajímavé akci. Budětický J. Sekyra pronikl po pravé straně a prudký centr si sám srazil do brány domácí obránce. 1-2.

V závěru utkání se domácí snažili, jak jinak než dlouhými centry do vápna, o vyrovnání. Většinu z nich však dokázal odvrátit vysoký zadák Budětic F. Švehla, který ukázal, jak může být v podobných zápasech nepostradatelným. Budětice si závěr pohlídaly a navyšují tak náskok na čele tabulky na 14 bodů!!!

Hodnotit zápas v HMB je těžké a možná i zbytečné. Již před začátkem utkání jsme předpovídali, že pokud na tomto hřišti vyhrajeme, bude to „upachtěné“ a těžce vybojované vítězství. Nechceme se donekonečna vymlouvat, ale hřiště v HMB je svými rozměry skutečně na hranici regulérnosti. I přesto jsme si s utkáním měli poradit lépe. Fotbal to byl tentokrát nepohledný. Reparát tak můžeme složit, na domácím hřišti v Rabí, již příští týden v sobotu. Hrajeme s Plánicí, které máme co vracet. A hlavně chceme ukázat našim fanouškům, že pěkný fotbal jsme hrát nezapomněli.

H.M.BOŽÍ – BUDĚTICE  1 : 2 (1 : 1).

Branky: 8' Kuchyňka Boris - 22' Korda Vaclav, 50' vlastní.

Rozhodčí: Bala Petr ŽK:3:2.  Diváků  120