Budětice 2012 - Velký Bor 4:1 (0:0)

10. 3. 2014

Budětice očekávaly silného soupeře, který měl prověřit především domácí defenzivu. Hosté z Velkého Boru však přijeli na poslední chvíli, navíc oslabeni o několik hráčů základní sestavy. Scénář byl tedy trochu jiný.

První poločas sice hosté zahrozili několika standardními situacemi, do žádné gólové se však, k překvapení všech, nedostali. Standardní situace nabízeli domácí svému soupeři často zbytečně a v jejich bránění ukázali svou slabší stránku. Do větších příležitostí se v prvním poločase dostávaly hlavně Budětice. Dvakrát neuspěl (v sobotu velmi agilní) D. Homolka, Z. Frančík, ani kapitán J. Sekyra. Dlouho a nepřesně se „zastřeloval“ i obávaný záložník R. Melka. Prvních 45 minut tak skončilo bez branek.

Do druhého poločasu již nastoupili domácí bez respektu z favorizovaného soupeře, kterého tak dokonale zaskočili. Většina fotbalistů Velkého Boru působila, jakoby je v sobotu fotbal příliš nezajímal a tak se o hru hostů museli, po většinu utkání, starat zkušení matadoři V. Turek a F. Voráč. To ale na dobře hrající Budětice nestačilo a ani stačit nemohlo. Na polovině hostů přibývaly útočné výpady domácích a začaly padat i góly. V 59 minutě napravil své zaváhání z prvního poločasu J. Sekyra. Naběhl si na centr J. Tušinovského a hlavou poslal domácí do vedení – 1.0. V 68 minutě se dostal ke slovu R. Melka, po přihrávce P. Janečky navýšil na 2.0. Hosté se snažili kombinovat v prostředku hřiště, do šancí se ale nedostávali. V 73 minutě se poprvé trefil i P. Janečka, po pěkném vysunutí od L. Fialy. Hosté se dočkali snížení, po rohovém kopu V. Turka 3-1.

Poslední slovo měl znovu probuzený střelec P. Janečka. J. Tušinovský podruhé dobře odcentroval a budětický útočník se hlavou nemýlil. 4-1.

Vzhledem k faktu, že hosté z Velkého Boru hrají o dvě třídy výš než Budětice, jsme s výsledkem velmi spokojeni. Co nás ale těší mnohem víc je bojovný přístup budětických hráčů a hlavně prezentovaná hra. Budeme se snažit toto kombinační pojetí udržet i v dalších zápasech, abychom naše diváky nenudili. Jedinou slabší stránku Budětice ukázaly v bránění standardních situací a vykrývání prostoru ve svém brankovém území. Naštěstí máme ještě dost času tyto nedostatky odstranit. Ostrý start naší soutěže je 22.3

Na přípravný zápas do Rabí přišla v sobotu velmi slušná návštěva. Doufáme, že diváci přijdou i tuto sobotu, kdy se utkáme s Pracejovicemi, rovněž od 14 hodin.

Poděkování tentokrát patří našemu sponzorovi L. Karasovi, který před zápasem vyhlásil za výhru velmi slušnou motivační prémii, která byla v naturáliích, přesněji řečeno v pivech. A tohle se celému mužstvu po zápase moc líbilo :-)

Náhledy fotografií ze složky Budětice 2012 - Velký Bor 4:1 (0:0)