Budětice 2012 - Soběšice 7:0 (3:0)

13. 4. 2014

Soběšice přijely na zápas v deseti a jejich jediný cíl byl obdržet co nejméně branek. A to je i na IV. třídu poněkud špatně. Od začátku se tak snažily nepříjemně zdržovat hru, ale nutno přiznat, že bránily v poměrně účelném bloku. To dělalo prvních 30 minut domácím až nezvyklé problémy. Absence kreativních záložníků byla evidentní. Budětice se těžkopádně dostávali k zakončením a očekávaný „brankostroj“ nepřicházel. Domácí sice v prvních 15 minutách nastřelili tyč, břevno a dvě vyložené šance neproměnili. Skóre se ale měnilo až v 27. minutě. Důrazný F. Švehla posunul míč na V. Kordu a ten poprvé potěšil domácí fanoušky. 1-0. Do poločasu domácí ještě dvakrát skórovali, přesto za celých 45 minut svým výkonem nijak neoslnili.

Do druhého poločasu se ale obraz hry změnil. Domácím pomohly dva momenty, přesun zkušeného V. Kordy do obrany a docházející síly na straně Soběšic. Druhých 45 minut se hrálo pouze na polovině hostů a otázkou byla jen výše skóre. Sedm branek bylo nakonec pro hosty ještě příznivé.

Soběšice by se měly zamyslet nad tím, jestli takto chtějí i nadále pokračovat. Vysoké vítězství je pro Budětice sice příjemné, ale jen částečně. Hrát proti oslabenému soupeři nemůže těšit nikoho, nás obzvláště ne. I tak můžeme dnešní výkon hodnotit celkem pozitivně. Budětický tým v sobotu postrádal hned 5 důležitých hráčů. O to víc je sympatické, že ostatní ukázali svojí kvalitu. Někteří budětičtí začali s fotbalem teprve minulý rok, přesto se na hřišti neztratili. Příjemným překvapením sobotního zápasu byly výkony Jindry. Vintera a M. Paroubka a návrat nestárnoucího matadora Budětic R. Melky st. Naopak někteří hráči zůstali tak trochu za očekáváním – viz hodnocení.

Branky: 27.a 39.  Korda Václav, 31 a 56. Melka Roman, , 46. Krippel Michal,   60. Sekyra Jan, 83. Fiala Luboš

Rozhodčí: Šmrha Miroslav, ŽK 0 : 2. Diváků 100.

Hodnocení: Toucha-:-) (Novák), Paroubek-1, Švehla-2 (Novotný-2), Fiala-1N, Josefík-3 (Melka sr-1), Sekyra-3, Štěch-2 (Jindra Vinter), Frančík-1, Melka jr.-2, Korda-2, Krippel-2 (Jiří Vinter)