Jdi na obsah Jdi na menu
 


Budětice 2012 - Plánice 0 : 0

27. 4. 2014

BUDĚTICE 2012 - S. PLÁNICE  0 : 0 (PK 3 : 0)

Úvod utkání byl opatrný, bez šancí na obou stranách. Pláničtí s přehledem odvraceli náznaky útočných výpadů domácích. Většinu hlavičkových soubojů vyhráli hosté a rozdíl v postavení v tabulce nebyl v úvodu vidět. Od 20. minuty domácí začali stupňovat tempo. Výsledkem byli tři velké šance, v krátkém časovém sledu. Během 10 minut mohly Budětice zápas rozhodnout. Všichni střelci však se svými šancemi naložili bídně a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas začal podobně jako ten první. Možná o něco více nepřesný, na obou stranách. Od 60. minuty obě mužstva více otevřela hru a konečně se začal hrát poměrně pohledný zápas. Z. Frančík ve středu zálohy dirigoval útočnou hru domácích, kteří byli ke vstřelení gólu hodně blízko. Pláničtí se téměř celý poločas bránili a od prohry je zachránil výtečnými zákroky jejich brankář. V závěru zápasu Budětice přidaly a zápas začal diváky bavit. Bohužel bez gólů. Za nerozhodného stavu se kopaly „berberovi penalty“. Hosté v nich absolutně propadli. Domácí J. Vinter ukázal svoji kvalitu a rozhodl se, že svojí nulu nepustí. Za domácí suverénně proměnili zkušení Fiala, Frančík, Korda.

 

Dnes jsme odehráli, z mého pohledu, poměrně slušný zápas. Ne excelentní, ale určitě ne vyloženě špatný. Tím vyjadřuji nesouhlas s výroky některých fanoušků k našemu výkonu. Možná smůla, možná nemohoucnost našich střelců zřejmě zasluhuje velkou výtku, výkon celého mužstva nikoli. Plánice se nedostala do jediné gólové šance. Obrana v čele s V. Kordou nepřipustila ani náznak toho, že bychom chtěli body ztrácet. Na velké ovace to sice není. Ale zápas musel být, alespoň pro diváka, do poslední minuty zajímavým a napínavým. Musíme ocenit důsledný, obraný styl Plánice. Náš soupeř potvrdil (na jaře ještě neprohrál) zvýšený vzestup. Umístění v tabulce je pro Plánici, v této formě, nedůstojné. Přes všechny kritiky a negativa bych chtěl pochválit solidní výkony našich mladých hráčů M. Štěcha a J. Josefíka.

 

Hodnocení:

Vinter-1, Fiala-2, Paroubek-2 (Josefík-1), Korda-1, Švehla-2, Melka-1, Štěch-1N, Frančík-1, Tušinovský-2, Sekyra-2, Homolka-2 (Krippel-2)

 Diváků: 150! Ve žlutém trikotu 80. Děkujeme za skvělou podporu. L. Karas s praporem 1.

Rozhodčí: Jakš Jan, ŽK: 2:2, diváků 120

  

 

Anketa:

Vyberte našeho nejlepšího hráče

 

 

Náhledy fotografií ze složky Budětice - Plánice

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Plánice

(fanynka Adélka, 27. 4. 2014 23:42)

Na zápas s Plánicí jistě mnoho fanoušků čekalo s určitou zvědavostí. Zatímco v přechozím ročníku nám Plánice nekladla téměř žádný odpor, na podzim se jí podařilo na svém hřišti vyhrát na penalty a tak mohlo být napínavé hádat, v jaké formě tentokrát pláničtí přijedou, ale také jak se k zápasu postaví budětičtí fotbalisté. Zdali už jim sláva nestoupla do hlavy a zdali si opět po sérii vítězných zápasů nezačali myslet, že vše mají v kapse a soupeři se porazí sami. Pláničtí přijeli ve formě vůbec ne špatné, s četnými mladými posilami a s troufale žlutými dresy. První poločas zápasu se odehrál ve vlažnějším tempu, ostatně to už je takovým pravidlem, že první půli si naši hráčí spíše obhlížejí terén a fanoušci se teprve "psychicky" připravují na drouhou trochu více "rowdies" polovinu. Druhá půlka byla ve srovnání s první opravdu dynamičtější. Projevila se zde nezdolnost a fyzická vytrvalost našich fotbalistů, které těžko může některý z týmů čtvrté třídy konkurovat. Zápas jsme tak díky bohu nemuseli sledovat proti sluníčku, ale mohli jsme se pohodlně dívat směrem k plánické bráně. Golových šancí jsme měli nepočítaně. Nezdar se dá počítat snad jedině žluté energii triček, která proudila v hledišti a přenesla se tak naneštěstí na hráče ve žlutém, což, jak už jsem dříve uvedla, byli tentokráte pláničtí. Ačkoliv za celých 90 minut nepadl jediný gól, zápas byl poměrně napínavý, hlavně v druhé polovině byla vidět snaha budětických a nikdo se rozhodně nemohl nudit. Díky nulovému skore na obou stranách jsme alespoň na závěr mohli ocenit tři ukázkové penalty a také Jiří Vinter-Květák předvedl divácky velmi pohledné zákroky a tak jsme se mohli radovat z vítěztví. Příští týden se můžeme těšit na odlehčené utkání s týmem Koramexu a pak nás čeká šest posledních zápasů. I když máme v tabulce poměrně velký náskok, nějaké ty body se budou muset ještě urvat. Navíc soupeři, kteří nás čekají, se vyskytují v té horní polovině tabulky. Takže držme klukům palce a ať těch bodů urvou nakonec co nejvíc.

Re: Plánice

(Ctihodný Občan, 28. 4. 2014 2:09)

A co říkáte na nespočet faulů na obou stranách a zranění dvou plánických hráčů? :)

Re: Re: Plánice

(fanynka Adélka, 29. 4. 2014 8:46)

Fauly nějaké byly, ale ty jsou bohužel v každém zápase a neřekla bych, že by jich v sobotu bylo nějaké nadprůměrné množstí. Problém bych spíš viděla v tom, že plno zákroků nebylo rozhodčím dobře posouzeno. Na druhou stranu rozhodčí je mladý s dosavadní licencí M a dobře odpískané zápasy má teprve před sebou.

Re: Re: Re: Plánice

(Ctihodný Občan, 30. 4. 2014 1:08)

A co říkáte na zranění plánických hráčů, z nichž musl být jeden následně po zápase hospitalizován s otřesem mozku po úderu zezadu do hlavy? To podle mého názoru na hřiště nepatří. Fotbal by se měl hrát pro radost :)

Re: Re: Re: Re: Plánice

(fanynka Adélka, 30. 4. 2014 18:06)

Jistě nebyl ničí úmysl udeřit onoho hráče schválně do hlavy, k zranění došlo v zápalu boje. Pokud to Pláníčtí viděli jinak, měli situaci řešit na místě s kompetentní osobou. Nemohu mluvit za budětické hráče, ale myslím, že žádný z nich nehraje fotbal pro nic jiného než pro radost. Doufám, že zraněný hráč je již doma a přeji mu brzké uzdravení.

Re: Re: Re: Re: Plánice

(trenér, 2. 5. 2014 11:41)

O zranění jsem se také dozvěděl až tady v komentářích. Určitě bych v tom tedy nehledal nějaký úmysl. Každopádně plánického fotbalistu zdravím a přeji mu brzké uzdravení a šťastnější utkání.