Budětice 2012 - Milčice 4:0 (3:0)

29. 3. 2014

Začátek zápasu byl oboustranně opatrný. Od 5. minuty domácí přidali. Milčice přečkaly několik ohrožení své branky, v 15 minutě již ale poprvé inkasovali. Brankář J. Vinter poslal dlouhým výkopem do šance J. Sekyru a ten se nemýlil. 1-0.

Budětice od té chvíle předváděly poměrně pohledný fotbal a dařilo se jim odlišit od milčické „nakopávané“ a nepřizpůsobit se, jak bývá obvyklé. V 20. minutě mohl z dobré pozice navýšit D. Homolka a poté R. Melka, bohužel své šance neproměnili. V 33. minutě se na levé straně uvolnil R. Melka a byl v PÚ zastaven nedovoleně. P. Pařízek PK s přehledem proměnil. 2-0.

V 39. minutě zahrával nacvičený signál z rohového kopu Z. Frančík a dokázal dostat míč až do branky. 3-0.

Do druhého poločasu vstoupili domácí náporem a v 55. minutě navýšil na 4-0 R. Melka. Těsně na to došlo k méně příjemnému momentu. Domácí P. Pařízek naprosto zbytečně oplácel, po faulu ve středu hřiště, a musel po ČK předčasně do kabin.

V následujících minutách hosté otevřeli hru a dávali tak prostor k tradičním, budětickým brejkům. Domácí, zřejmě aby „pobavili“ své diváky, předvedli neuvěřitelnou sérii neproměněných šancí. J. Sekyra netrefil hlavou zcela okrytou branku hostů. Třikrát se v 100% šanci objevil R. Melka, který si patrně své góly schovává na další utkání. A to je asi dobře J. Do dalších šancí se po té dostali L. Fiala, M. Novotný, M. Krippel. Populárního bůra se však diváci nedočkali, přestože se jej hodně hlasitě dožadovali. Tak snad příště.

Utkání s Milčicemi jsme se obávali zbytečně. Hosté, kteří byli původně jedním z adeptů na postup, přijeli nekompletní a určitě nepůsobili dojmem silného soupeře. To ale neznamená, že Budětice již žádného soupeře nemají. Jak říkává jeden z budětických fanoušků – zajíci se počítají až po honu. Za týden hrajeme v Hrádku. Se soupeřem, který prošel velkou obměnou a není již tím pohodlným a bezproblémovým týmem. Budětice se s velkou pravděpodobností budou moci znovu spolehnout na skvělé fandy. Těch v sobotu na zápas do Rabí přišlo neuvěřitelných 150!!!

V dalším utkání budou Budětice postrádat P. Pařízka, který bude zcela jistě na několik utkání potrestán. Naopak se do sestavy Budětic vrátí F. Švehla. Budětický útočník P. Janečka se stále zotavuje ze svého zranění a chybět zřejmě bude i následující dvě utkání. I tak pojedou Budětice do Hrádku dobře připraveny.

Hodnocení:

Vinter-0, Fiala-1, Korda-1N, Štěch-1, Frančík-1, Sekyra-2, Pařízek-4, Tušinovský-2 (Krippel-2), Homolka-2 (Paroubek-2), Melka-2, Josefík-2 (Novotný-2)

Branky: Frančík Zdeněk, Pařízek Petr, Melka Roman, Sekyra Jan; Rozhodčí: Abraham Josef; ŽK: 1:1; ČK: Pařízek Petr

videa na youtube:

youtu.be/nVejuQYR44U

youtu.be/0mgv6jMoV2c

youtu.be/xzGYWF_u89k

youtu.be/7xK7210flxM

Nesmíme zapomenout na štědrá poděkování našich fanoušků. Tentotkráte od paní Štěchové, která nás v naturáliích odmněnila, podobně jako další příznivci v předchozích utkáních. Velmi si takového počinu vážíme, stejně jako podpory v hledišti! DĚKUJEME VÁM