Budětice 2012 - Kolinec 1:0 (0:0)

19. 5. 2014

Utkání se odehrávalo za trvalého deště, který hře příliš neprospíval, ale zároveň nedokázal odradit skalní fanoušky Budětic. Ti přišli v očekávání vítězství domácích a oslav postupu do III. třídy. Budětičtí hráči však v prvním poločase nepotvrzovali, že o něco takového mají zájem. Měli sice několik slibných příležitostí, ale žádnou z nich nedokázali proměnit. To je bohužel velký problém několika posledních utkání Budětic. Na druhé straně, v 25. minutě, zahrozili i kolinečtí. Pomezní avizoval ofsajd, který byl spíše hraniční a hlavní rozhodčí Cihlář správně ponechal hru bez přerušení. Nebýt skvělého zákroku domácího brankáře P. Touchy, mohly Budětice prohrávat. Do šaten se šlo za nerozhodnutého stavu.

Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva o poznání lépe. Začal se hrát otevřený fotbal s řadou gólových příležitostí. V 52. a v 54. minutě domácí nevyužili své 100% šance, ale minimálně naznačili, že tento zápas chtějí vyhrát. V 57´minutě byl ve vápně důrazný domácí útočník M. Novotný, který nastřelil břevno, z následné dorážky poslal Budětice do vedení J. Sekyra. M. Novotný podruhé v tomto ročníku přispěl k rozhodnutí zápasu krátce po té, co byl poslán na hříště a ukázal, jak umí být efektivní. Stejně tak domácí kapitán J. Sekyra předvedl, dva zápasy po sobě, vstřelit rozhodující branku.

V 70. minutě zahrozili i hosté. Střela ze střední vzdálenosti nevypadala nikterak hrozivě, k překvapení všech však skončila na tyči domácí branky. Z dalšího trestného kopu hosté trefili břevno a při domácích v těchto chvílích stáli všichni svatí. Domácí brankář P. Toucha ale zná přesně rozměry své branky :-). V následujících minutách hosté přesunuli své síly do útoku a nechali domácím prostor pro nebezpečné brejky. J. Tušinovský několikrát poslal budětické útočníky do slibných šancí, ale skóre se již neměnilo. Domácí si své vítězství pohlídali, rozšířili sérii neporanitelnosti na 20 utkání a po zásluze postupují do III. třídy. Naše poděkování tentokrát patří rozhodčímu. Jan Cihlář byl bezchybný!

Z dnešního utkání máme smíšené pocity. Sice jsme potvrdili vysněný postup, ale na hřišti, obzvláště v prvním poločase, jsem nijak neoslnili. V následujících čtyřech utkáních dáme prostor hráčům, kteří tak často nenastupovali, aby i oni mohli prokázat, jak umí být pro mužstvo důležití. Sezónu již můžeme dohrávat v poklidu a pomalu přemýšlet o přípravě na nový fotbalový ročník, ve vyšší soutěži. Zároveň budeme dělat vše pro to, abychom nepřišli o naši výjimečnou, diváckou podporu.

Hodnocení:

Toucha-1N, Fiala-1, Korda-1, Švehla-2, Josefík-2, Štěch-2, Frančík-2, Sekyra-2, Tušinovský-1, Paroubek-2 (Novotný-2), Homolka-2 (Krippel-2)

Budětice 2012 - Kolinec 1:0 (0:0), Branky: 57 Sekyra Jan, ŽK: 3-3, Rozhodčí: Cihlář Jan, Diváků: 100