Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kvasetice - Budětice 2012 0-0, na PK 5-6

3. 11. 2012

Jak nejlépe pojmenovat dnešní utkání v Kvaseticích? Nuda. Minimálně z pohledu diváka. Domácí od první minuty dávali najevo, že bod jim stačí. Zdržovali hru, nakopávali dlouhé míče a doufali, že se Budětice gólově neprosadí. A to se jim dařilo. Budětice začaly dobře, aktivní hrou, to jim ale bohužel dlouho nevydrželo a brzy se hře Kvasetic přizpůsobily. Přesto měly v prvním poločase mnohem blíž k úvodní brance. Proti byl rozhodčí Lojík, který nepochopitelně neodpískal dva evidentní fauly domácích v PK, nechal domácí zdržovat hru a v neposlední řadě netrestal tvrdé zákroky Kvasetic žlutými kartami. Před koncem první půle dobře zahrál standardní situaci J.Šimáček. Domácím pomohla tyč.

Do druhého poločasu nastoupily Budětice s odhodláním zápas zvrátit ve svůj prospěch. Domácí zcela vyklidili zálohu a vytvořili účinný obranný blok před svým pokutovým územím. Hosté se tento blok snažili překonat, začali útočit i obránci a tak paradoxně měli ve druhém poločase ke gólu blíže domácí. Ti spoléhali na nakopávané, dlouhé centry a nebezpečné úniky, které mohly několikrát skončit gólem.

Brankář Pavel Toucha byl ale na svém místě a několika skvělými zákroky své mužstvo podržel. Ano, ten samý Pavel Toucha, který byl před začátkem sezóny podceňován. Ano, ten samý Pavel Toucha, kterému v tuto chvíli již začíná být IV. třída malá. Ano, ten Pavel Toucha, ze kterého by si všichni mladí měli brát příklad. Příklad z toho, co je to vůle, snaha a poctivá práce při trénincích.

Nepohledný fotbal v Kvaseticích skončil bez branek a tak došlo na pokutové kopy. V nich byli šťastnější budětičtí a odváží si z Kvasetic dva důležité body.

Co se týče hry Budětic, musím pochválit, minimálně za první poločas, celou obranu. Nejvíce vůle po vítězství prokázal kapitán V. Korda, ale i ostatní obránci zaslouží uznání. Střed zálohy rovněž ovládaly Budětice, bohužel útok byl dnes naprosto neefektivní. Ospalý, nepřesný a ničím nebezpečný. Tím v žádném případě nechci naše útočníky odsuzovat. Zkrátka jen špatný den, nic jiného za tím nehledejme.

Rozhodčí by se údajně neměli po zápase komentovat. Snad, aby tyto komentáře nebyly tendenční. Možná ano. Rozhodčí Lojík dnes ale předvedl slabý výkon. Co dodat, věřme, že se mu v dalších zápasech bude dařit lépe.

Doufejme, že poslední domácí utkání s Milčicemi bude, v podání Budětic mnohem, mnohem lepší. Děkujeme divákům, kteří nás opět podpořili ve velkém počtu. Někteří tak trochu „veselí“, ale důležité je, že za námi stále stojí. Ještě jednou a znovu: děkujeme!!!

Sestava a hodnocení hráčů:

Toucha-1N – Josefík-1, Korda-1, Fiala-1, Šimáček-2 ,Melka-2, Frančík-2, Pařízek-2, Štěch-2, Sekyra-2, Janečka-2, (Homolka-2, Milota-2, Krippel-2)

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

už nevím,jak dál ...........

(brankář Kouba, 6. 11. 2012 0:39)

Při zakládání našeho klubu jsem měl jeden velký sen-alespoň jednou
si zachytat za BUDĚTICE !!! Věděl jsem však,že momentálně na to už
nemám fyzicky,ale hlavně mám zranění kolena-které mě trápí stále..
Můj sen se mi ale splnil a já jsem rád za každou minutu strávenou na hřišti
Dobře vím,že jsem nejstarší hráč a proto se na náš fotbal
dívám s nadhledem a vím že už nemám co stratit a fotbal si užívám.

Myslím si,že všichni jsme do toho vlítli s elánem a od prvního tréninku
makáme stále skoro všichni.Poděkování patří hlavně našemu skvělému
trenérovi, který prostě jedním slovem "umí " -dosavadní umístění
v tabulce mluví za vše.A že pobláznil celé Budětice,co k tomu dodat ?
Zbyňku děkujem......
Teď jestě něco o sobě,v komentářích jsem si přečetl v posledních
zápasech samou chválu-samozřejmě si toho vážím,ale bez svělého
mančavtu by to asi tak nebylo.Nedovedu si představit zápas bez
stopera Vaška Kordy, v obraně Luboš Fiala,záloha bez Zdendy Frančíka
a na špici bez Romči a bez Komára....(sorry na koho jsem zapoměl )


Re: už nevím,jak dál ...........

(Pavel, 6. 11. 2012 9:31)

ahoj brankáři Koubo, ja obdivuju úplně všechny, kdyby mi někdo před půl rokem řekl, že budete bojovat o 1. místo, měl bych ho za blázna.
Myslím že je na vás hrdá celá obec a ta vysoká návštěvnost vašich zápasů je toho důkazem. A když se ten zápas úplně nepovede (jako třeba teď ve Kvaseticích), příště přijdou zas...

Re: už nevím,jak dál ...........

(Luboš, 6. 11. 2012 17:50)

Diky za pochvalu Koubič,proti Milčicím se budeme snažit o další tvojí nulu.Mam pocit že devátou :)Snad kluci z útoku a zálohy dají nějakou branku. Nebo konečně já z přímáku. :)

Re: Re: už nevím,jak dál ...........

(Z., 7. 11. 2012 8:21)

hoši, teď už ale konec pochval a pojďme se soustředit na poslední zápas. Milčice musíme nekompromisně sestřelit, budem se na tu tabulku koukat celou zimu. Pokud bysme totiž nevyhráli, posunem se výrazně níž a to si doufam nikdo nechce připustit!!!!

Kvasetická betonárka

(Pavel, 4. 11. 2012 1:34)

Dneska jsme neměli svůj den a ukázalo se, že nám nesedí hra proti urputně bránícím týmům. Nutno podotknout, že Kvasetice bránili velmi dobře, zejména jejich stoper podal výborný výkon. Bylo jasné, že otevření hry by pro domácí celkem jistě znamenalo rychlou smrt, protože kvalita byla jednoznačně na straně hostí.
Budětice začali velmi dobře, ale podobně jako proti Myslívu znamenalo odstoupení Komára podstatné otupení útočné síly. Navíc byl ještě Sekyra přesunut do obrany a tak jsme v 2. poločase pro domácí obranu už prakticky nepředstavovali žádné větší nebezpečí.
Neodpískané penalty? Spolu s neuznanými góly se z toho pomalu stává věčné téma. Nevím, jestli dneska měla být jedna, dvě nebo tři (stoprocentně jsem přesvědčen o jedné). Je to ale úplně jedno. Na takové věci se nesmíme vymlouvat a to zvlášť dneska. Při vší úctě ke Kvaseticím by o našem vítězství proti takovému soupeři neměla rozhodovat proměněná penalta.
O penaltových rozstřelech v případě nerozhodného stavu si stále myslím, že je to jen nesmyslný experiment, ale dnes přispěly ke spravedlivé dělbě bodů v poměru 2:1 ve prospěch Budětic. Budětice byly lepší, ale Kvasetice si za dobrý taktický výkon bod zaslouží. Vždyt jsme při troše smůly mohli i prohrát.
Až na jednu výjimku dnes zůstali všichni hráči tak trochu za očekáváním. Tou vyjímkou je Kouba, který za dnešní výkon zaslouží absolutorium. Když hrával ještě v Rabí, říkalo se o něm, že slušné zákroky střídal nepochopitelnými kiksy. Kdeže... Dnes nechybuje vůbec a jeho zákroky jsou naprosto jisté. Stala se z něj největší suprstar našeho týmu.
Ztratili jsme prvenství ve skupině a tabulka vypadá velmi zajímavě, špička se stále více vyrovnává. Odpovídají tomu i výsledky tohoto kola. Podcenit nesmíme opravdu nikoho. Třeba náš příští soupeř Milčice v dosavadním průběhu soutěže sice podlehl Nalžovkám, ale uhrál remízu proti Myslívu a dokonce zostudil Kolinec.

Re: Kvasetická betonárka

(Z., 6. 11. 2012 8:49)

dvě věci:
1. neodpískané penalty - to přece není žádné vymlouvání, ale konstatování. Smyslem komentáře je popsat události tak jak se při zápase odehrály. Naříklad, aby se o průběhu utkání dozvěděli i ti, kteří na fotbale nebyli. Co je na tom k nepochopení?
2. otupnení útoku - střídání žádné oživení v útoku bohužel nepřineslo. Ale říkám to nerad, ale útok nebyl dobrý ani v první půli a o změnu si viditelně říkal. Ano fakt je, že kdo nic nezkusí, ten také nic nezkazí. Ale takhle to vážně chceme, Pavle?

Re: Re: Kvasetická betonárka

(Pavel, 6. 11. 2012 9:06)

Ten můj komentář se nevztahoval k tvýmu hodnocení, ale jen k tomu, jak jsem to viděl já. Jasně, že by byla chyba nenapsat, že se měla kopat penalta.
Já jen nechci, aby to klukům zůstávalo v hlavách. Je nesmysl myslet si, že to bylo proti tobě.