Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kolinec - Budětice 2012 0:1

21. 10. 2012

V Kolinci nás přivítalo příjemné, teplé počasí a především velmi pěkný fotbalový areál. Hrací plocha, kterou kolineckým mohou závidět i oddíly z vyšších soutěží.

Obě mužstva nastoupila k utkání bez některých opor. To ale ani jednoho ze soupeřů výrazněji nepoznamenalo. Možná naopak. Hráči Budětic, ti kteří nenastupují pravidelně od začátku, se v tomto utkání prezentovali více než dobře.

Již první poločas prokázal kvalitu obou týmů, fotbal byl rychlý, bojovný, ale také vyrovnaný. Co do počtu šancí však dominovaly hostující Budětice. Těm nebyla uznána zcela regulérní branka, kdy se míč dostal celým objemem za brankovou čáru minimálně o 30 cm. Ale i takový je fotbal a podobné, neuznané branky můžeme vidět i v mnohem vyšších soutěžích. Tohle naštěstí Budětice nijak výrazně neovlivnilo a dál si vytvářely gólové šance. Střely agilního J.Sekyry, obránce L.Fialy  a nekrytého Z. Frančíka však žádný gól nepřinesly. První poločas 0 – 0.

Druhý poločas začal podobně. Obě mužstva bojovala a předváděla, na tuto soutěž, velmi vysokou kvalitu. Rozdíl mezi oběma byl především v obraně. Ta budětická v tomto zápase působila naprosto sebejistě a neprostupně. V té hostující se občas skulinka objevila a tak měli budětičtí více příležitostí, aby tento zápas rozhodli ve svůj prospěch. Klíčové okamžiky přišly ve druhé polovině druhého poločasu. Nejprve Pavel Toucha zlikvidoval šanci domácích a vzápětí byl vyloučen domácí obránce. Po druhé žluté kartě, kdy „hasil“ únik nezastavitelného R.Melky, který by tak šel do jasné, gólové šance. Dva pěkné přímé kopy V. Kordy a další šance zlikvidoval pohotový brankář domácích. „A teď už toho bylo dost“, řekl si zřejmě R. Melka a z těžkého střeleckého úhlu doslova propálil kolineckého Copperfielda. 70. minuta – 0 – 1.

Zbytek zápasu pak byl dost nervózní. Rozhodně ale ne ze strany Budětic. Budětičtí hráli, po zkušenostech z minulého kola, pod přísným zákazem oplácet jakékoli provokace nebo fauly soupeře a to splnili beze zbytku. Bohužel domácí již tak disciplinovaní nebyli a předvedli (jen ve druhém poločase) několik nešetrných zákroků. S tím je ale potřeba, v takto důležitých zápasech a za podobného vývoje utkání, počítat.

Poděkovat je potřeba všem budětickým hráčům, především za týmový výkon. Hráči se celý zápas navzájem podporovali, hecovali a velmi dobře doplňovali. Takové Budětice jsme si přáli vídat. Nelze nezmínit kvalitní výkony Z. Frančíka a J.Šimáčka, kteří skoro celý zápas odehráli se zraněními a velkým sebezapřením. Co k tomu dodat:

MY JSME BUDĚTICE!!!!!!!!

 

Sestava a hodnocení hráčů:

Toucha - Hozman, Korda, Fiala, Šimáček - Melka-1N, Frančík (Pařízek), Homolka (Krippel), Štěch - Sekyra, Milota (Pavlík) – všichni 1

 

 

Náhledy fotografií ze složky Kolinec - Budětice

Komentáře

Přehled komentářů

krasa

(fanynka, 23. 10. 2012 21:46)

tento zàpas byl ùžasný a plný napĕtí a i proto se tĕšim na přišti týden.....velká gratulace klukům za tento výkon a budu držet palce i v Rábí =)

Jen tak dál

(Předseda, 22. 10. 2012 19:27)

Zdravim celolu naší fotbalovou partu. Dnes dopoledne jsem mluvil s jedním mým známým z Kolince a rozhovor jsem začal větou " Nevíš jak hrál Kolinec fotbal v sobotu ? " :-) Dostala se mi odpověd, že ač domácí tým prohrál, byl to bezesporu nejlepší zápas v této sezoně ba dokonce za celou dobu co onen dotyčný fotbal v Kolinci navštěvuje i se v něm angažuje. Náš tým chválil a měl je slova uznání. Jen tak dále, viva viva Budětice

Zápas roku

(Pavel, 22. 10. 2012 15:30)

Když jsem se před zápasem dověděl, kolik hráčů nemůže kvůli zranění nastoupit, neměl jsem moc dobrý pocit a dokonce jsem trochu i přestával věřit.
A aspoň podle řečí ostatních fanoušků jsem nebyl sám. Dokonce jsem zaslechl i hlas, že máme zase černý dresy a je to v pr..... :-)
Hned po hvizdu směřuje do našeho vápna kolmice, naše obrana si snad ještě neuvědomila, že se začalo. Stačilo jen, aby se útočník soupeře pohotověji otočil a bylo zaděláno na problém. Tady jsem už pomalu propadal skepsi.
V dalším průběhu ale Budětice přebraly iniciativu a po většinu zápasu byli lepším týmem. Samozřejmě se nabízí srovnání s nešťastným zápasem proti Myslívu. I tentokrát Budětice narazily na vyrovnaného soupeře, ale zatímco minulý týden fotbal "plakal", v sobotu předvedená hra snesla i ty nejpřísnější měřítka, takže se musela líbit i nezávislým pozorovatelům. Postaraly se o to oba týmy.
V našem týmu těžko vyzdvihovat jednotlivce, protože kromě Kouby, který svůj vysoký standard odvádí pravidelně, mile překvapili úplně všichni. Když bych měl někoho přece jenom jmenovat, bude to Honza Sekyra. Vpředu dřel, naběhal neskutečné kilometry a dostával se do šancí. Byla to zkrátka Špička. Dále se ukázalo, jak je v záloze platný Z. Frančík, přestože kvůli zranění hrál tak na 20%.
Z kolineckých nám dělala největší problémy neštastná 13ka, hráč typově podobný R. Melkovi.

Dvojzápas podzimu jsme tedy zvládli na 50%
Za sebe můžu říct, že jsem opravdu zvědavý, jak příští týden dopadne utkání mezi Myslívem a Kolincem. Hlavně se ale musíme připravit na Milčice. Papírově slabší, než poslední 2 soupeři, ale v 1. kole nadělili Kolinci bura, takže slabí určitě nebudou!

Minule jsem jen kritizoval, tentokrát musím poděkovat (myslím, že i za ostatní fanoušky) všem hráčům i realizačnímu týmu. Tohle byl totiž zápas roku. Porážka by znamenala ztrátu kontaktu se Špičkou! Tým byl pod obrovským tlakem a přesto dokázal porazit elitní tým skupiny a navíc v černých dresech!!!!!