Kolinec - Budětice 2012 0:1

21. 10. 2012

V Kolinci nás přivítalo příjemné, teplé počasí a především velmi pěkný fotbalový areál. Hrací plocha, kterou kolineckým mohou závidět i oddíly z vyšších soutěží.

Obě mužstva nastoupila k utkání bez některých opor. To ale ani jednoho ze soupeřů výrazněji nepoznamenalo. Možná naopak. Hráči Budětic, ti kteří nenastupují pravidelně od začátku, se v tomto utkání prezentovali více než dobře.

Již první poločas prokázal kvalitu obou týmů, fotbal byl rychlý, bojovný, ale také vyrovnaný. Co do počtu šancí však dominovaly hostující Budětice. Těm nebyla uznána zcela regulérní branka, kdy se míč dostal celým objemem za brankovou čáru minimálně o 30 cm. Ale i takový je fotbal a podobné, neuznané branky můžeme vidět i v mnohem vyšších soutěžích. Tohle naštěstí Budětice nijak výrazně neovlivnilo a dál si vytvářely gólové šance. Střely agilního J.Sekyry, obránce L.Fialy  a nekrytého Z. Frančíka však žádný gól nepřinesly. První poločas 0 – 0.

Druhý poločas začal podobně. Obě mužstva bojovala a předváděla, na tuto soutěž, velmi vysokou kvalitu. Rozdíl mezi oběma byl především v obraně. Ta budětická v tomto zápase působila naprosto sebejistě a neprostupně. V té hostující se občas skulinka objevila a tak měli budětičtí více příležitostí, aby tento zápas rozhodli ve svůj prospěch. Klíčové okamžiky přišly ve druhé polovině druhého poločasu. Nejprve Pavel Toucha zlikvidoval šanci domácích a vzápětí byl vyloučen domácí obránce. Po druhé žluté kartě, kdy „hasil“ únik nezastavitelného R.Melky, který by tak šel do jasné, gólové šance. Dva pěkné přímé kopy V. Kordy a další šance zlikvidoval pohotový brankář domácích. „A teď už toho bylo dost“, řekl si zřejmě R. Melka a z těžkého střeleckého úhlu doslova propálil kolineckého Copperfielda. 70. minuta – 0 – 1.

Zbytek zápasu pak byl dost nervózní. Rozhodně ale ne ze strany Budětic. Budětičtí hráli, po zkušenostech z minulého kola, pod přísným zákazem oplácet jakékoli provokace nebo fauly soupeře a to splnili beze zbytku. Bohužel domácí již tak disciplinovaní nebyli a předvedli (jen ve druhém poločase) několik nešetrných zákroků. S tím je ale potřeba, v takto důležitých zápasech a za podobného vývoje utkání, počítat.

Poděkovat je potřeba všem budětickým hráčům, především za týmový výkon. Hráči se celý zápas navzájem podporovali, hecovali a velmi dobře doplňovali. Takové Budětice jsme si přáli vídat. Nelze nezmínit kvalitní výkony Z. Frančíka a J.Šimáčka, kteří skoro celý zápas odehráli se zraněními a velkým sebezapřením. Co k tomu dodat: