Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hory Matky Boží - Budětice 2012: 0:2

15. 9. 2012

Vítězství na hřišti H.M.Boží se tentokrát pro Budětice nerodilo vůbec lehce. Hosté sice celý první poločas tlačili a vytvořili si mnoho brankových příležitostí, stav po 45. minutách však zůstal 0-0. Do gólových situací se dostali Janečka, Melka, Homolka a další, ale vše bylo buď nepřesné, nebo brankář a obrana gólu zabránili.

Domácí využívali především prostředí, ve kterém jsou zvyklí hrát – malé hřiště. Hřiště, které podle našeho názoru je na hranici regulérnosti, především co do rozměrů.

Do druhého poločasu se nastupovalo s očekáváním, kdy Budětice konečně prolomí střeleckou smůlu a dočkají se vedení. To ale stále nepřicházelo, hra se začala velmi přiostřovat (na obou stranách) a na klidu nepřidal ani rozhodčí Vondráček. Říká se, že je slušné vždy rozhodčímu poděkovat za výkon. To ale v tomto případě není možné, rozhodně ne za první poločas. Nezlobte se, ale neděkujeme!

Přestože Budětice byly nepochybně lepším celkem, ani domácí se nevzdávali, bojovali a snažili se překvapit nakopávanými míči do pokutového území, a poměrně i kvalitní a technickou hrou v prostředku hřiště.

Když už útok Budětic působil bezradně, vzali to na sebe budětičtí obránci, Vašek Korda po krátké poradě s Jirkou Josefíkem, našel přesným centrem svého parťáka z obrany a ten hlavou nedal domácímu brankáři žádnou šanci. 69. Minuta: Jirka Josefík, 0 – 1.

V tu chvíli museli domácí hru otevřít a snažit se o vyrovnání. To ale hostující, dobře fungující, obrana nepřipustila. Naopak se v tu chvíli začal tvořit jeden budětický útok za druhým. A to se fanouškům začalo líbit. Z Budětic jich mimochodem přijelo 50!

Když diváci podporují, hráči vděk oplácí. Konkrétně dalším gólem, v 86. minutě Roman Melka, po samostatném úniku – 0-2.

Tohle již si hosté z Budětic pohlídali a pomohli tak brankáři Pavlu Touchovi k 4. nule v řadě.

Za týden zveme opět diváky na domácí utkání, tentokrát proti B týmu z Hrádku.

Tak jsme druhý, no a cóóóóó…... :-)

 

Hodnocení hráčů:

Toucha-1, Hozman-2, Korda-2, Sehoř-2, Josefík-1, Homolka-2, Pařízek-2, Fiala-1N, Melka-1, Janečka-2, Sekyra-1, Krippel-2, Pavlík-2, Štěch-1, Milota-2

Od tohoto zápasu počínaje bude vždy písmenem N označen nejlepší hráč utkání, v dresu Budětic. Cílem je motivace hráčů.

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Kdo dál?

(Pavel, 17. 9. 2012 0:33)

Nesmírně cenné vítězství. Už po několika minutách bylo jasné, že se kanonáda z posledních zápasů opakovat nebude. Tentokrát Budětice narazily na důstojného soupeře. Měly sice po většinu zápasu více ze hry, ale dlouho se dlouho nedokázaly prosadit. Je pozitivní, že stále neztrácely klid a nakonec soupeře naprosto po zásluze udolaly.
Za zmínku určitě stojí série 4 zápasů bez obdržené branky - skvělá vizitka brankářů a obrany.

Hostelé neměly převahu jen na hřišti, ale jak už bývá zvykem, také v hledišti. Většina domácích fandů totiž dala přednost televiznímu přenosu jiného zápasu v místní nálevně u hřiště.
Naši hráči můžou být pyšní na své fanoušky stejně jako fanoušci můžou být pyšní na hráče. Všem soupeřům je jasné, že se něco děje. Něco, na co v této soutěži určitě nejsou zvyklí. Budětice totiž žijou fotbalem a všem to dávají pocítit.
Příští týden to do rábského kotle přijede zkusit Hrádek. Popřejme mu hodně štěstí!