Budětice 2012 - Hrádek B 4:0

22. 9. 2012

Budětice 2012, v zápase s Hrádkem B, na svého soupeře od začátku doslova vlétly. Prvních deset minut měli nepřipravení hosté problém se dostat za půlku a museli přihlížet jedné budětické šance za druhou. Střely domácích však byly nepřesné, očekávaného vedení se tak dočkali „až“ ve 12. minutě, brankou Ondry Miloty. Hráčem, který osm let fotbal vůbec nehrál, ale každým zápasem dokazuje, že býval dobrým a bude ještě lepším fotbalistou.

V dalších minutách hosté zastavovali útoky Budětic jen za cenu faulů, jedním z nich mohl skončit brankou. Smělý průnik Petra Janečky hostující obránce zastavil v pokutovém území nedovoleně, PK však zkušený kapitán Venca Korda neproměnil. Krátce nato došlo k dalším dvěma evidentním faulům v PK hostů. Mladý rozhodčí Pena si však již další penaltu neodvážil odpískat. To ale domácí ve svém útočném snažení nezastavilo a tak v 28. minutě proměnil samostatný únik Petr Janečka. V 37. minutě přidal třetí branku domácích, za přispění teče hostujícího obránce, Petr Pařízek a o utkání bylo rozhodnuto. Ani při tomto skóre domácí nepolevili a vytvářeli si další šance. Hostům celý poločas dělali problémy domácí, rychlonozí záložníci, ale i několik útočných akcí obránce Jardy hlavičkáře Hozmana.

Svou chvíli slávy si užil i domácí brankář Pavel Toucha. Ten pod vidinou páté nuly v řadě zlikvidoval, pohotovým zákrokem, jedinou nebezpečnou šanci hostů.

Ve druhém poločase domácí opět začali ve svižném tempu a bylo jen otázkou času, kdy se dočkají dalších gólů. Ten čtvrtý přišel v 53. minutě, kdy Roman Melka propálil vše, co mu stálo v cestě, skoro i síť :-) 4-0.

Od té doby tempo hry opadlo, hosté ztratili motivaci nepříznivé skóre korigovat a diváci v tu chvíli sledovali tak trochu dohrávané utkání. I v takových chvílích si však Budětice vytvářily další brankové příležitost, bohužel již bez gólového efektu.

Impozantní skóre z pěti posledních zápasu 20-0 a vedení v tabulce je pro Budětice velkou odměnou. Je ale potřeba k dalším zápasům přistupovat s pokorou a uvědomit si, že ty těžké zápasy nás teprve čekají. V závěrečných kolech se Budětice utkají s celky z první poloviny tabulky a ti nás nepochybně patřičně prověří. Teprve až po těchto utkáních můžeme hodnotit podzimní sezónu. Do té doby jsou jakékoli úvahy o celkovém umístění předčasné.

Ale to, že po sedmi kolech vedeme tabulku, nám již nikdo nesebere. To nám ale nemůže a nesmí stačit. MY jsme Budětice!!!

Diváků 100, ŽK 0-1, rozhodčí: Pena Miroslav