Myslív - Budětice 1:1 PK 2:3

11. 5. 2013

Zápas v Myslívě byl sehrán na promáčeném terénu, který byl možná na hranici regulérnosti. Nicméně obě mužstva se dohodla, že zápas sehrát chtějí, tak se na jinak velmi pěkném hřišti Myslíva hrálo.

V průběhu prvního poločasu byli nebezpečnější domácí. Budětice zatápěly domácím především v tandemu Janečka-Melka. Na rychlého R.Melku domácí evidentně nestačili a tak největším soupeřem Romana byly louže. Zhruba v polovině poločasu předvedl svůj důraz P.Janečka, domácí obránce jej, jako poslední hráč, zastavil nedovoleně. Ačkoli se nejednalo o žádný hrubý faul, pravidla hovoří v tomto případě jasně – ČK. Jak to ale někdy bývá, tým se v 10 dokáže vyburcovat k bojovnosti a dobrému výkonu a to bohužel platilo i v případě Myslíva. Dvě gólové šance však domácí naštěstí neproměnili a tak se do kabin šlo za nerozhodnutého stavu. Již po 45 minutách musely Budětice opět 2x nuceně střídat.

Ve druhém poločase, po odchodu P. Janečky ztratil útok Budětic na důrazu a nebezpečnosti. S Komárem jakoby odešel i R.Melka, v prvním poločase největší problém pro Myslív. A tak s domácími obránci v útoku srdnatě bojoval jeden z golmanů Budětic J.Vinter, doplňován o stále se lepšícího M.Krippela. Ten v 56. minutě nadvakrát doslova dotlačil míč do brány Myslíva. 0-1

Myslív po obdrženém gólu pochopil, že po zemi to nepůjde a že hráči Budětic výškově poněkud zaostávají a přešel na jednoduchou a efektivní hru. Do vápna Budětic létal jeden centr za druhým a z jednoho závaru, k překvapení všech, rozhodčí odpískal penaltu. Byla, nebyla? Podle našich obránců rozhodně ne, těžko říct, rozhodčí byl u toho nejblíže. Každopádně domácí penaltu neproměnili a vydali tak první signál, že penalty nebudou jejich nejsilnější stránkou (to se nám později hodilo).

Myslív měl v tomto zápase „hratelnou“ obranu. V záloze nás však technicky přehrával a nejvíce starostí nám dělal hodně nebezpečný útočník Kubala. Budětice se od předchozích zápasů výrazně zlepšily v obranné fázi, při standardních situacích. Bohužel ale ne na 100%. Vyrovnání tak bylo jen otázkou času. Toho se myslívští dočkali 11 minut před koncem zápasu. Ve vápně propadli hráči, kteří slovo trénink považují za cizí a neznámé slovo a nechali domácímu Markovi týden na rozmyšlenou, co s míčem ve vápně hostů udělá. Coby udělal, připravil si míč ke střele, rozhlédl se (v tu chvíli stále ještě bez jakéhokoli ataku a za přihlížení obránců Budětic) a nedal P.Touchovi žádnou šanci. Tohle ale našeho Koubu hodně naštvalo a tak se rozhodl, že domácí čeká jeho odplata v rozstřelu na PK. K těm, po nerozhodnutém stavu 1-1. skutečně došlo.

Hrdina zápasu Pavel

První penalta – začínají domácí, skvělý zákrok Kouby, za hosty J. Sekyra, suverénní zakončení k tyči - 0-1

Druhá penalta hostů a zdravě nazlobený Kouba opět chytá!! , L.Fiala za hosty pak nekompromisně a bez pochyb 0-2

V třetí sérii hosté proměňují, ale domácí podobně jako při druhé penaltě, P.Pařízek s přehledem na 1-3

Ve čtvrté sérii domácí kontrují na 2-3 a začíná to být drama. Přece z toho nebudeme dělat nudu, řekl si J.Josefík a penaltu zahodil.

Pátá série, Myslív versus P.Toucha, vítězem, v tomto zápase, skvělý P. Toucha a je dobojováno!!! Budětice si odváží z Myslíva 2 body.

V tomto utkání jsme narazili, podle mého názoru, na herně nejsilnějšího soupeře naší skupiny. Myslív byl lepší, minimálně na vyložené šance, o tom není pochyb. Pro Budětice je pozitivním zjištěním několik věcí. Nepropadávali jsme při standardních situacích jako v předchozích utkáních (Hrádek, Soběšicem a hlavně Svéradice), v zápase jsme bojovali, snad poprvé až do 90.minuty a hádek a nekázně bylo tentokrát jen minimum. Možná naopak, hlasité povzbuzování, hlavně od J.Sekyry, který si tím (celkově i hrou) částečně odčinil svůj „propadák“ ze Svéradic. Naší slabinou tak, mimo jiné, stále zůstává sestava. Tentokrát hrál od začátku i gólman J.Vinter a na lavičce se objevili kluci, které jsme letos na fotbale viděli poprvé…….no, taky dobrý :-)

V čem jsme ale Myslív přehráli suverénně, byli opět naši fanoušci. Řekl bych, že v kioscích našich soupeřů z nás musí mít radost :-)