Milčice - Budětice 1:4

26. 5. 2013

Na utkání do Milčic přijely Budětice bez sedmi, z různých důvodů, absentujících hráčů. Jen v 11, na lavici náhradníků pouze s budětickými mladíky, kteří s fotbalem teprve nyní začínají, a ještě nějakou dobu bude trvat, než se budou moci plnohodnotně zapojit do hry.

Začátek zápasu byl oboustranně rozpačitý a opatrný. Od 10. minuty ale začaly Budětice tlačit na milčické. V 15. minutě se objevil v 100% šanci M.Krippel, u odkryté brány, nikým neatakován. Svoji chvíli slávy ale promarnil. Škoda, stane se :-). O tři minuty později mohl otevřít skóre budětický kapitán P. Janečka. V další gólové šanci však hlavou neproměnil. Vzápětí Budětice kopaly nadějné standardní situace, ale ani ty gólem neskončily. Role spasitele se tak ujal obránce J.Josefík a z rohového kopu, ukázkově hlavou, poslal Budětice do vedení. Obavy, že bychom po prvním gólu přestali hrát se nenaplnily, další nadějné akce Budětic ale gólem neskončily. Do šaten se šlo za těsného vedení Budětic. 0-1.

Druhý poločas byl znovu opatrný. Ale jen začátek. Od cca 5. minuty začaly Budětice prezentovat svoji současnou formu. Milčice musely spoléhat jen na nakopávané míče na polovinu hostů. Tam ale po většinu zápasu byla připravena stoperská dvojice Honzů - Sekyra, Sehoř. Obzvláště druhý jmenovaný, budětický diblík (v dobrém slova smyslu), který byl jedním z nejmenších na hřišti, vyhrál snad všechny souboje a byl velkou oporou celé obrany hostů. V 52. minutě se však po centru do vápna hostů nečekaně prosadil domácí M. Brejcha a chvíli to vypadalo, že zápas může být ještě drama. Ale jen chvíli, přesně řečeno dvouminutovou chvíli. V 54. minutě si poradil s obranou Milčic P. Janečka a suverénně zakončil. 1-2. V dalším průběhu se Milčice dostaly do jediné gólové šance, s největší pravděpodobností ofsajdové. Každopádně však neodpískané a rozhodně vyložené. Domácí útočník naštěstí bránu budětického J.Vintera minul. V tu chvíli jsme si hodně oddechli.

Od té doby už ale na hřišti byl jediný tým – Budětice. Pohledné kombinace režírované středopolařem P.Pařízkem byly nejen „koukatelné“, ale hlavně efektivní. Znovuzrozený R. Melka opět předvedl, že umí hrát i druhé poločasy a nikdo nepochyboval, že jedna z jeho četných individuálních akcí skončí gólem. A nepochybovali jsme správně. 78. Minuta – R.Melka po samostatném úniku, 1-3.

Ani to budětickým nestačilo. P. Janečka začíná být postrachem všech obran naší soutěže, další z jeho mnoha akcí domácí zastavili v PÚ nedovoleně. Sám se postavil k PK, nekompromisně proměnil a výrazně si tak zvedl sebevědomí do dalších zápasů. Přesně to Budětice budou potřebovat!

Diváci museli být v tomto utkání hodně spokojeni. A zřejmě i byli, vykoupili při zápase milčiický kiosek a spokojená fanynka Budětic H.Štěchová dokonce zaplatila hráčům pozápasové občerstvení :-) Na poslední zápasy začal jezdit i náš hlavní sponzor.

Hra Budětic se od nepovedeného zápasu (přesněji druhého poločasu) ve Svéradicích, ale i předchozích jarních utkání, hodně změnila. Zmizely hádky, vulgarity a nepřesnosti. Všechno to, co jsme kritizovali v závěru podzimní části a začátku té jarní. Nerad bych to zakřikl, ale přesně takhle jsme si tým Budětice představovali. Škoda jen, že naši hlavní rivalové z čela tabulky také vyhrávají. Škoda, že jsme v tomto našem prvním ročníku tolikrát chybovali. A do třetice škoda, že teď jen smutně přihlížíme, jak se nám nedaří smazat náskok na úplné čelo tabulky. Naši hlavní soupeři bohužel také nechybují, zaváhal jen Zavlekov, Svéradice a Myslív nikoli. Ale nebrečíme, jsme rádi za skvělou podporu ze všech stran, jsme rádi za takové soboty, jako byla ta dnešní!!!

Hodnocení:

Vinter st-1, Paroubek-2, Sekyra-1, Sehoř-1N, Josefík-2, Melka-1, Fiala-2, Pařízek-1, Štěch-2 (Novák), Krippel-2 (Vinter ml.), Janečka-1

MILČICE- BUDĚTICE 1:4(0:1)Branky:52. Brejcha M.26. Josefík J.,54. a 87.(PK) Janečka P.,78. Melka R.

Rozhodčí: Jan Veverka, ŽK 2:4,diváků 80.