Budětice 2012 - Kvasetice 3:4 (0-2)

29. 6. 2013

Utkání začalo podle předpokladů, Budětice hrály svůj kombinační fotbal a začaly tlačit na soupeře. Po cca. 10 minutách hosté poprvé zahrozili ojedinělým brejkem. Domácí od začátku předpokládali až příliš snadný průběh zápasu, chyběla bojovnost, důraz, nasazení a převládaly pocity, že vítězství přijde tak nějak samo. Přesto šancí měli domácí v prvním poločase o poznání více, včetně nastřelené tyče. Na tyče se ale nehraje. Ve 32. minutě utekl po právě straně J. Josefíkovi (nijak neatakován a stíhán) Z. Marek a poprvé překonal domácího brankáře P. Touchu. To byla pro domácí sprcha, ale ta opravdu hodně ledová přišla až v nastavení prvního poločasu. V době, kdy se domácí vrhli do útoku, ve snaze skóre vyrovnat, se ke střele ze střední vzdálenosti napřáhl M. Ballý a překvapil brankáře domácích, který se na gólu nepochybně také podepsal.

M. Ballý byl v tomto zápase k nezastavení, celý první poločas sám přehrával domácí zálohu a bohužel si „nedal pokoj“ ani ve druhém poločase. V 49. a 52. minutě v podstatě porazil Budětice. Nebo se porazily Budětice sami? Okamžiky, jako byl ten z 52. minuty, se snad ani nedají popsat. Kdyby to bylo možné, tak se v tu chvíli jdou domácí fotbalisté před svými diváky schovat hodně daleko. 0-4 a doma :-(. To se naštěstí nestalo a málem došlo k budětickému happy endu. V 63. minutě se trefil V. Korda a krátce na to, v 70. minutě po faulu na Z. Chmelíka, se V. Korda z penalty trefil podruhé. V 78. minutě protrhl střeleckou smůlu i P.Janečka a zdálo se, že chybí velmi málo na to, soupeře z Kvasetic „dorazit“. Bylo na to více než 10. minut. Kdyby se Budětice v tu chvíli více zklidnily a hrály trpělivěji, skoro určitě by se to i povedlo. Místo toho domácí svazovala přemíra snahy vyrovnat, spousta nepřesných střel z delší vzdálenosti, závary ve vápně a další chaotická, individuální zakončení již vyrovnání nepřinesli. Škoda, chybělo opravdu málo.

V tomto zápase jsme na ty předchozí příliš nenavázali. Dostat 4 branky doma je velmi, velmi špatná vizitka, především obrany, která byla dnes hodně nedůrazná. V ničem jí nepomohl ani zbytek týmu. V prostředku zálohy byla v prvním poločase obrovská díra. M. Ballý si dělal, co chtěl. A útok? Ten nepřipomínal nebezpečí z minulého týdne. Navíc domácí střelci se svými šancemi naložili, v prvním poločase, dosti nešťastně. Přes ten hrůzný vývoj je ale potřeba říci, že jsme v sobě tentokrát našli dostatek síly a vůle skóre otočit nebo alespoň korigovat. Místy drtivý tlak jsme už sice ve vyrovnání neproměnili, ale ukázali jsme, že nám ten zápas nebyl lhostejný. Že nám nejsou lhostejní lidé, kteří se přijeli podívat. Poděkovat musíme opět skvělým fanouškům. Když jsme odcházeli ze hřiště, očekávali jsme od nich kritiku, místo toho se s námi a naší první sezónou rozloučili potleskem ve stoje. Myslím, že všichni hráči tu chvíli prožívali hodně emotivně :-). Děkujeme, děkujeme a zase děkujeme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!