Budětice 2012 - H.M.Boží 1:0

15. 4. 2013

První domácí utkání, jarní části soutěže se povedlo tak asi z poloviny.  Budětice na hřišti jasně dominovaly, ale góly poněkud scházely. Soupeř z H.M.Boží se před utkáním scházel na hřišti na poslední chvíli a tak se větší část poločasu spíše zahříval a sledoval hru z vlastní poloviny.

Budětice v prvním poločase konečně předvedly hru, která se od nich očekává. Šance Janečky, Melky, Josefíka a dalších však zůstaly jen šancemi. A tak si v 30 min. domácí kapitán L. Fiala řekl už dost a dobře mířenou střelou prostřelil hostujícího brankáře.

Těsně před koncem poločasu se ještě mohl prosadit J.Pavlík. Přesnou přihrávku od P.Janečky trefil excelentně, ale brankář hostů vytáhl hodně slušný zákrok.

Do druhého poločasu Budětice vstupovaly s tím, že těsný náskok 1-0 je málo a je potřeba vedení potvrdit. Další šance ale opět zlikvidoval brankář hostů. A bohužel se stalo to, co nikdo nechtěl. Ošidné vedení 1-0 chtěli pochopitelně hosté na konci korigovat alespoň na remízu a začali se tlačit na polovinu Budětic.  Výsledek 1-0 si ale naštěstí Budětice pohlídaly. Snad se nám v příštích zápasech bude střelecky dařit lépe. Bylo evidentní, že každý z fanoušků (a že jich nebylo málo) na konci více sledoval hodinky a odpočítával poslední minuty, než by se bavil fotbalem.

V dobrém světle se prezentovala nová brankářská posila Budětic Jirka Vinter. Již v prvním poločase soupeři důrazně naznačil, že malé vápno patří jemu a v závěru zápasu výborným zákrokem připravil hosty o gólovou šanci. Je příjemné vědět, že v Buděticích máme nyní 3 kvalitní gólmany a ještě k tomu jednoho začínajícího. Určitě je to situace, kterou nám mohou v okolí závidět.

V tabulce pravdy naší skupinu vedeme, v té celkové ztrácíme na čelo jen velmi málo. Nyní nás čekají dva lehčí soupeři, proto musíme roli favorita potvrdit. Musíme? Nenene, měli bychom. Druhá polovina jarní části bude ale těžká. Ale ne tak, abychom se z toho hroutili :-)

Zápas s přehledem zvládl rozhodčí R. Mácal, snad až na drobné nedostatky v závěru.