Budetice - Sobesice 2:2 PK 3:2

28. 4. 2013

První poločas byl zcela v režii domácích. Možná to bylo zatím nejpovedenějších 45. minut Budětic v jarní části soutěže. Kombinační fotbal a rychlé útoky se divákům musely líbit. Alespoň doufáme, protože divácká návštěva byla hodně slušná.

V 16. minutě se trefil náš jarní sniper Komár. Od té doby byl na hřišti než jeden tým – Budětice. Potvrzení náskoku zajistil R.Melka, kterému se zatím střelecky příliš nedařilo. V 37. minutě přesně umístěnou střelou k tyči nedal brankáři Soběšic žádnou šanci. Do dalších šancí se do konce utkání Budětice opakovaně dostaly, bohužel již ale skóre nenavýšily. Po 45 minutách 2:0.

Druhý poločas měl být podle všeho jen o navyšování skóre. Bohužel nebyl. Tři nucená střídání domácích způsobila až nečekaný problém. Mezi náhradníky byl pouze jediný hráč a tak museli do hry i dva náhradní gólmani. Je potřeba říci, že např. J.Vinter předvedl, že může hrát kdekoli. V 60. minutě mu zcela nepochopitelně rozhodčí Bala neuznal regulérní gól. Údajně kvůli faulu R.Melky, který tomu měl předcházet. No nic, škoda, snad příště.

Do 77. minuty si Budětice fotbal užívaly. Potom ale přišlo to, co nikdo nechtěl. Soběšice se 13 minut před koncem zápasu prosadily z ojedinělého útoku gólem S.Novosada. Domácí to hodně zaskočilo, každopádně v tu chvíli nikdo nevěřil, že by mohlo být ještě hůře. A bylo. Dvě minut před koncem hosté hodili do vápna Budětic dlouhý aut a vysoký P. Pohořal zaskočil a přeskočil všechny. 2:2. A šlo se na penalty. Ty naštěstí dopadly lépe pro Budětice, také díky 2 úspěšným zákrokům brankáře domácích. M.Novotného. I tak je bod ztráta, především s ohledem na vývoj utkání. V tom byl bohužel, ve druhém poločase, trochu nepřesný rozhodčí Bala. Vývoj utkání ale nepokazil jen on, byli jsme to v první řadě my sami!

V zápase těžko někomu něco vyčítat, nikdo nehrál vyloženě špatně. Spíše naopak. Štěstí se k nám v sobotu zkrátka nepřiklonilo. O tom fotbal je. Soupeř ze Soběšic se zdál neškodný, ale bohužel byl zároveň i 100% produktivní. Každopádně si vážíme soupeřů jako jen tým ze Soběšic. Soupeř se prezentoval ve velmi dobrém světle, především z pohledu slušnosti a korektnosti. My všichni (ostatní mužstva) bychom si z tak pohodového týmu měli vzít příklad.

Ve středu 1. 5. nás čeká první těžší soupeř, zápas ve Svéradicích. Přijďte nás podpořit, stejně jako jste nás podpořili tuto sobotu. Vážíme si toho. Kvůli tomu ten fotbal hrajeme :-). V tomto ohledu je potřeba i zmínit snahu městského úřadu Rabí, který se snaží, aby rábský areál neupadal a zdárně reprezentoval, investice jsou vidět, děkujeme!

Hodnocení:

Novotný-2, Sekyra-2, Fiala-2, Paroubek-1, Josefík-1, Melka-1, Pařízek-2, Homolka-1, Chmelík-2, Janečka-1, Krippel-1N, Pavlík-2, Novák-2, Vinter-2

PK 3-2, za Budětice proměnili Sekyra, Fiala a rozhodující třetí – Janečka, diváků: 100