TJ Žihobce - FK Budětice 2012 - 1:2 (0:0)

4. 8. 2022

První zápas jsme zvládli. Nastoupili jsme proti hodně obměněnému kádru Žihobec. První minuty patřily nám, po 15 minutách se ale hra vyrovnala a čekalo se na první branku. Tu mohl zařídit v 34. minutě budětický M. Štěch, po rohu ale mířil těsně nad. V 41. minutě R. Melka rovněž těsně minul pravou tyč. Do kabin se šlo za stavu 0:0.

Druhý poločas byl úplně jiný a v jasné dominanci Budětic. V 46. minutě měl gólovku R. Melka, ale jistý M. Ritter jeho úmysl přečetl. V 47. minutě měli svoji největší šanci domácí, kdy E. Hrůza šel sám na brankáře P. Touchu, ale zkušenost tentokrát zvítězila a stav zůstal 0:0. V 54. minutě zase mohli rozhodnout hosté, míč po rohu L. Fialy dopadl na brankovou lajnu, branka se nepískala a žihobecký M. Nemrava hlavičkou celou situaci vyřešil. V 56. minutě další velkou šanci Budětic promarnil M. Štěch, střelou vedle tyče. V 61. minutě vytvořil velký závar před brankou Žihobec J. Křiváček, ale ve strkanici nedostal balón za lajnu. Odražený míč ale mohl uklidit Z. Frančík, jenže odkrytou bránu minul. V 65. minutě se po rohu mohl prosadit J. Josefík na zadní tyči, jenže tohle byla další minela z naší strany. V 70. minutě už to ale přišlo. R. Melka našel na hrotu J. Vintra, ten si parádně zpracoval a netradičně pravou nohou v podstatě rozhodl utkání, 0:1. V 73. minutě mohl skóre navýšit R. Melka, ale tyč stála v cestě. V 80. minutě už ale R. Melka cestu do branky našel a to nekompromisně. 0:2. V 86. minutě domácí ještě zápas zdramatizovali. Po dvou přehlédnutých faulech snížili na 1:2. Velké drama se ale nekonalo. Přestože rozhodčí nechal zápas až do 96. minuty, skóre zůstalo 1:2 a body putují k nám.

Přeji mladému týmu Žihobec, ať se daří. Myslím, že tím omlazením a celkově obměnou týmu mají velmi slušný potenciál. Děkujeme divákům za podporu, tohle byl hodně zajímavý zápas. Sice dost tvrdý a emotivní, ale to někdy k derby patří. MY JSME BUDĚTICE!