TJ Žichovice - FK Budětice 2012 0:3 (0:2)

9. 4. 2022

Oba týmy dnes musely řešit stejný problém, a to absenci mnoha hráčů. Budětice přijely v jedenácti, Žichovice sice v ve dvanácti, ale po zranění kolene V. Šuby, z 35. minuty, se síly vyrovnaly. Důležitým momentem byla první branka R.Melky, po akci V. Kordy, kdy se Roman šajtlí trefil parádně k pravé tyči. 0:1. V 16. minutě R. Melka poslal Budětice do vedení 0:2. Domácí se prvních třiceti minutách do šance nedostali. Tu velkou, ze 40. minuty, poslal domácí záložník nad bránu.

Do druhé půle domácí vstoupili hodně aktivně. Budětice začaly bránit výsledek, ale zároveň podnikaly nebezpečné brejky. Šance se střídaly na obou stranách. V 55. minutě šel sám na gólmana R. Melka, po přihrávce D. Homolky, ale minul. V 63. minutě měl velkou příležitost domácí D. Šuba, branku těsně minul. V 67. minutě poprvé ukázal P. Toucha, že to bude jeho den, když vychytal tutovku domácích. V 70. minutě měl další šanci R. Melka, tentokrát neproměnil. Ve stejné minutě mohli na druhé straně skórovat domácí, ale znovu je vychytal P. Toucha. Ten si ale svůj super zákrok nechal do 74. minuty, kdy nohou zachránil jasný gól. Tohle byl zákrok ligového gólmana :-).

V 88. minutě si s obranou domácích pohrál D. Homolka, vybídl k šanci R. Melku a ten se tentokrát nemýlil. 0:3. Roman završil hattrick a potvrdil, že kapitánská pásku mu docela sluší.

Děkuji úplně všem našim hráčům za bojovný výkon. Klobouk dolů i před soupeřem, který rovněž nic nevypustil. Doufejme tedy, že oba dnešní aktéři budou v další části sezóny úspěšní.

Příští týden hrajeme dvojzápas. Bohužel, takové je nařízení FAČR. Takže 14.4. od 17.00 doma s Velharticemi a 16.4. od 16.00 doma s Plánicí. Věříme v podporu diváků. MY JSME BUDĚTICE.