TJ Velké Hydčice - FK Budětice 2012 0:5 (0:4)

24. 4. 2022

Zápas začal v podání Budětic hodně svižně. Velkou šanci měli hosté již ve 2. minutě, kdy po centru Z. Frančíka hlavou bránu minul M. Miroš. Tuhle chybu ale Martin v 6. minutě opravil, když utekl po levé straně a přesně zakončil. 1:0. Od 15. minuty se dostali do hry i domácí, střelu uvnitř pokutového území musel krýt brankář P. Toucha. V 17. minutě měl obrovskou příležitost R. Melka, po chytré přihrávce M. Miroše, ale v jasné pozici svoji šanci nevyužil. Ale i Roman svoji chybu odčinil a to v 25 minutě. Po centru Z. Frančíka, z levé strany, uklidil do brány míč hlavou. 2:0. V 35. se rozjel brankstroj dnešního zápasu V. Korda. Nejdříve po centru na 3:0. Následně v 40. a 46 minutě střelami z větší vzdálenosti, na které brankáři neradi vzpomínají. Ale počítají se a z pohledu střelce byly chytré. 5:0.

Zápas se ve zbytku spíše dohrával a bohužel i s nešetrnými zákroky. Ty odstartoval v 30. minutě domácí kapitán R. Potužák zákrokem na D. Homolku, který si díky tomu několik týdnů nezahraje. Ve druhé půli proběhly dva zbytečné zákroky na obou stranách a tomu i odpovídá počet udělených ŽK. Tohle nemuselo být, obzvláště za rozhodnutého stavu. Za zmínku ještě stojí neproměněná penalta domácího R. Potužáka, ze které trefil jen tyč a nevyužil ani následnou dorážku.

Po utkání došlo k rozmíškám i mezi fanoušky. Nebyl jsem u toho, takže nemám právo vytvářet úsudky, kdo tohle začal nebo proč to vůbec vzniklo. Ale po pravdě, tohle mi sere a rozhodně to nehodlám schvalovat. Každopádně my si užíváme to, jak teď hrajeme na hřišti. To je podstatné. Máme čtyři výhry. Venca si z Hydčic veze čistý hattrick, Zdeněk tři gólové přihrávky a Koubes čtvrtou nulu, obrana funguje na jedničku a celý tým maká. Já tohle považuji za restart těch nejlepších časů FK. Pane jo, snad nám to vydrží co nejdéle. My jsme Budětice!

Sestavy

TJ Tatran Velké Hydčice
P. Kylián [-] - Z. Hejpetr [-] , R. Potužák [-] , Z. Zelený [-] , J. Jiřík [-] , M. Kapusta [-] , Z. Prokopec [-] , L. Kropáček [-] , P. Svoboda [-] , J. Vichr [-] , P. Veringer [-]

FK Budětice 2012
P. Toucha [-] - J. Josefík [-] , R. Melka [-] , D. Homolka [-] , Z. Frančík [-] , J. Křiváček [-] , V. Horejš [-] , M. Štěch [-] , M. Miroš [-] , M. Kripel [-] , L. Fiala [-]

dále hráli za FK: A. Krůs, J. Tomas, V. Korda, M. Paroubek, J. Fiala

ŽK: 30. R. Potužák , 70. Z. Zelený - 37. L. Fiala , 70. M. Paroubek .

Počet diváků: 80. Rozhodčí: Blaheta Josef - REZLER Jiří (N), PODLEŠÁK Karel (N).