TJ Velhartice - FK Budětice 2012 2:1 (0:1)

9. 8. 2021

Do vedení jsme šli již ve 4. minutě, stejně jako v předchozím utkání, po rohu Z. Frančíka. Tentokrát se přesně trefil J. Josefík. Následně v 6. minutě se před budětickým M. Mirošem objevila odkrytá brána, Martin však trefil jen brankáře u zadní tyče. V 26. minutě se do šance dostali i domácí a zachránilo nás břevno. V 31. minutě Budětice zahrávaly dlouhý aut, na jehož konci M. Novotný nastřelil břevno. V 36. střílel těsně vedle Z. Frančík, stejně tak se v budětickém dresu mohl prosadit R. Melka v 44. minutě, rovněž ve slibné pozici branku minul.

Jednobrankový náskok byl pro nás doslova uspávací. V desetiminutové pasáži druhé půle (od 50. minuty) jsme si koledovali o branku a ta přišla. V 55. minutě se ze střední vzdálenosti parádně trefil R. Trš. 1:1. Domácí těžili z dlouhých nákopů a střel z delší vzdálenosti a to jsme si nepohlídali. V 60. minutě jeden takový nákop budětický brankář J. Vinter poněkud podcenil, míč před vápnem podběhl a domácí O. Brůha měl již snadnou práci dopravit balón do prázdné branky. 2:1. Ve zbytku zápasu jsme se o vyrovnání snažili. Bylo tam několik střel, bohužel vždy přímo do brankáře a nespočet závarů na penaltě. Jenže svým nedůrazem, špatnou nebo spíš minimální střelbou a samozřejmě i chybami jsme se o body připravili sami. Tahle prohra hodně bolí, soupeř nebyl lepší, přesto jsme odjeli s prázdnou.