Svatobor Hrádek B - FK Budětice 2012 6:1 (2:0)

18. 8. 2022

V dalším utkání jsme museli opět řešit problémy se sestavou a kdyby nám nepomohli kluci Šimáčkové, který již za nás nehrají, hráli bychom v deseti. Stejně tak jsme ale i zápas nakonec dohrávali. Výmluvy a omluvy různého typu nás dostávají do podobné situace, v jaké jsme byli minulý podzim.

Soupeř začal hodně svižně a již v první minutě měl slibnou šanci. Do první velké šance se ale dostaly Budětice, J. Šimáček ale mířil vedle. V dalších minutách nám dělal velké starosti R. Kočí, který se i v 22. minutě prosadil. 1:0. V 29. minutě jsme R. Kočího znovu neuhlídali a ten zápas v podstatě rozhodl. 2:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře. V 47. minutě jsme po rohu měli velkou šanci, bez gólového efektu. Ke korekci výsledku jsme si i tak dostali a to v 55. minutě, kdy snížil na 2:1 J. Šimáček. Tentýž hráč měl dokonce blízko ke srovnání, ale ve svém úniku byl na poslední chvíli zblokován. V 66. minutě naopak domácí navýšili postupně na 3:1 a 4:1 brankami J. Prexla a P. Hracha. A bylo definitivně po zápase. Po tomto úderu jsme odešli psychicky, ale hlavně i fyzicky, patrně díky přetrénovanosti. Následovala jedna šance domácích za druhou, J. Vinter chytil asi pět tutovek, především s šancemi R. Kočího si poradil vícekrát. Přesto kapituloval v 77. minutě po střele J. Prexla. Šestigólový příděl v 88. minutě uzavřel svým hattrickem R. Kočí. 6:1. Ani vysoká prohra nás tolik nemrzí, jako vážné zranění kolene M. Šimáčka, ke kterému došlo po zákroku hrádeckého Š. Gajdečky, který nás hodně zvedl z lavičky. I takový je bohužel fotbal. Přejeme Martinovi, ať to není tak vážné, jak zněla pozápasová predikce ošetřujícího lékaře.