SK Železná Ruda - FK Budětice 2012 2:2 (3:2 na penalty)

K. Hach [-] - V. Hájek [-] , D. Holický [-] , F. Brož [-] , J. Chalupský [-] , J. Hacker [-] , V. Máca [-] , J. Balda [-] , M. Knakal [-] , F. Róth [-] , R. Vetrák [-]

FK Budětice 2012
P. Toucha [-] - D. Homolka [-] , A. Krůs [-] , R. Melka [-] , J. Josefík [-] , Z. Frančík [-] , V. Horejš [-] , M. Štěch [-] , M. Miroš [-] , M. Kripel [-] , L. Fiala [-]

ŽK: 61. F. Brož - 27. M. Štěch .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Bala Petr - KUBEŠ Miroslav (N), PODLEŠÁK Karel (N).

Utkání začalo v obrovské tempu, které si podrželo skoro v celém průběhu. Již ve druhé minutě měli domácí velkou šanci, kterou kryl budětický gólman P. Toucha. Ten si poradil i s druhou šancí o dvě minuty později. V 29. minutě ale nestačil na střelu M. Loose, který byl v odmávaném ofsajdu. Ten rozhodčí Bala nepísknul, přestože stál na polovině a nemohl sám ofsajdovou pozici vidět. 1:0: Hosté ale zbraně nesložili a v 40. minutě vyrovnal R. Melka. 1:1.
Začátek druhé půle patřil Buděticím. Ale jen necelých 10 minut. V 52. minutě chytil P. Toucha jednu z tutovek domácích. V 53. si dal málem vlastní gól budětický M. Miroš, ale Kouba byl opět na správném místě. V 57. minutě dobře trefil roh budětický záložník Z. Frančík a M. Štěch jen těsně minul branku domácích. V následujících minutách domácí značně rozladil gólman P. Toucha, když skvěle chytil velké šance železnorudských, z 61., 66., 68. a 71. minuty. Nedáš dostaneš platilo i tentokrát. Z jednoho mála z útoků Budětic ve druhé půli, se znovu prosadil R. Melka. 1:2. Domácí to ale nepoložilo a z penalty v 76. minutě srovnali na 2:2. V 80. minutě budětický V. Korda vybojoval míč v šestnáctce domácích a předložil tutovku R. Melkovi, který ale z penaltové vzdálenosti netrefil zcela odkrytou bránu. I domácí měli následně velkou šanci, nicméně zápas už se dohrál za nerozhodnutého stavu 2:2

S následujícími penaltami jsme si neporadili nejlépe. Proměnil V. Korda a M. Bláha. Nedali L. Fiala, J. Josefík, Z. Frančík. S bodem jsme i tak spokojeni. Domácí posílili a bývalí ligový hráči Roth a Knakal jsou velkými posilami. Železná Ruda rozhodně sebere soupeřům více bodů, než na podzim. A my, pokud podržíme tuhle formu, máme velkou šanci v dalších bojích. Dnes to bylo hodně svižné tempo. Hráli dobře všichni, ale musím vyzdvihnout výkony brankáře P. Touchy a našeho kapitána M. Štěcha.

Náhledy fotografií ze složky SRK Žel. Ruda - Budětice2012 (2:2)