SK Bolešiny A - FK Budětice 2012 3:0 (2:0)

22. 5. 2022

Do Bolešin jsme si to v sobotu přijeli rozdat s béčkem. Domácí se ovšem rozhodli po svém a s béčkem jsme si prostě nezahráli. Podle toho se z dost pravděpodobně zápas odvíjel a dopadlo i skóre. Již v 5. minutě šli domácí do vedení, po trefě P. Hodla. 1:0. V 10 minutě, po faulu, kopali penaltu, která ale skončila jen na břevně. V 19. minutě střela z vápna budětického M. Štěcha jen těsně minula levou tyč. V 20. minutě budětický M. Bláha hodil dlouhý aut do vápna, po kterém Z. Frančík spálil tutovku. Další část utkání patřila domácím. V 23. minutě navyšoval R. Šindelář na 2:0. V 25. minutě se hlavou prosadil bolešinský D. Vraný, vychytal jej však P. Toucha. Mezi 30. a 45. minutou měli domácí čtyři velké šance. Především D. Vraný, P. Hodl a R. Šindelář mohli skóre navyšovat, ale bud byl na místě P. Toucha nebo mířili nepřesně.

Ve druhém poločase hosté přidali a velký počet šancí byl již na obou stranách. V 50. minutě měl velkou šanci budětický M. Miroš, balon ale trefil nepřesně. V 64. minutě se domácí znovu P. Hodlem dostali do vedení 3:0 a konečně mohli prostřídat, postavit více hráčů ze skutečného béčka a zápas se v klidu dohrával. Na jeho konci se ještě Budětice pokusily alespoň korigovat zápas a vytvořily si velký tlak před bránou. Těsně před koncem mohl do prázdné brány zakončovat J. Tomas, po následné dorážce A. Krůs. Minutu na to M. Štěch na zadní tyči netrefil zcela odkrytou bránu. V dalším útoku byl ve velké šanci M. Prášek, ale znovu jsme na dvakrát nechali vyniknout domácího gólmana, který se stal hvězdou posledních minut utkání.

Dnes mě prohra nebolí jako jindy, hráli jsme proti opravdu silnému soupeři. Spíš mi bylo líto obrany, útočná síla domácích byla velká a pochvalu dávám mimo jiné i V. Kordovi, který přestože už není nejmladší, dokázal zastavit množství útoků domácích. Výborný byl zase brankář Kouba a příjemné dnes překvapil i A. Krůs. Za mě ještě zaslouží pochvalu trojice rozhodčích v čele s V. Duškem, tohle mělo vysoké parametry.

Takže v sobotu máme Hartmanice, kterým budeme chtít oplatit podzimní porážku. Snad se nám už vrátí někteří zranění či jinak absentující.