FK Budětice 2012 - TJ Měčín 4:2 (0:2)

10. 10. 2022

V utkání s druhým Měčínem jsme favorité nebyli a ukázal to i první poločas. Hosté byli o něco aktivnější, ale rozhodně výrazně efektivnější. Po naší chybě šli snadno do vedení ve 13. minutě J. Krotkým. 0:1. Na konci první půle si rukou pomohl měčínský O. Jareš, který situace využil ke vstřelení druhého gólu. 0:2 i první půle skončila.

Do té druhé jsme vstoupil mnohem lépe. V rozmezí tří minut jsme dokázali vyrovnat po dvou dobře sehraných standardkách 2:2. Trefili se po rohu budětičtí M. Štěch a J. Křiváček. Od této minuty a vyrovnání byl očekáván tlak hostů. Ale nic takového se nekonalo. Naopak. V útočné snaze jsme nepolevili a zápas totálně otočili. V 72. minutě na 3:2 a v 76. na 4:2. Průběh byl identický. V obou případech přihrával J. Tomas a v obou případech utekl obraně a přesně skóroval R. Melka. Ten měl do konce zápasu ještě dvě velké šance. Jedna skončila na spojnici a druhou zneškodnil měčínský gólman. To už nás ale rozhodně nemrzelo. Takhle otočit zápas, to se dost možná ještě u nás nestalo. Paráda. Ale jedeme dál, za týden nás čekají Běšiny. Ty zatím příliš nebodovali. Až teď poprvé na podzim vyhráli a to s Hartmanicemi, dokonce na jejich hřišti! To sice není pro nás ideálně načasované, ale o body se porveme.