FK Budětice 2012 - Sokolo Hradešice 0:2 (0:1)

8. 9. 2020

V tomto derby se nám vždy na Hradešice doma dařilo, tedy až do této soboty. Hosté byli od začátku utkání lepším týmem a dokázali si vytvořit zajímavé šance, které ovšem dlouho neproměňovali. Ve velké šanci se v 22. minutě objevil M. Kodýtek, sám před brankářem byl nepřesný. V 37. minutě se trefil hlavou F. Melka, domácí brankář Toucha skvěle vyráží. V 42. hlavičkoval z malého vápna M. Buchta, opět střelou mimo tyče. Když už se zdálo, že domácí bezbrankový stav do konce půle udrží, trefil se v 45. minutě hradešický F. Melka. 0:1.

Do druhé půle lépe vstoupily Budětice, kdy prvních patnáct minut měly o něco více ze hry. Ovšem stejně jako v utkání ve Strážově po 15 minutách znovu uvolnili prostor soupeři. I tak mohli domácí skóre korigovat. V 51. minutě hostující gólman vytáhl hlavičku J. Josefíka a ani následný závar ve vápně změnu skóre nepřinesl. Jeden z důležitých momentů proběhl v 62. minutě, kdy po zbytečné druhé žluté a následné ČK šel ze hřiště budětický M. Miroš. Reakce hostů na sebe nenechala dlouho čekat. V 63. minutě a v 64. minutě mohli hradešičtí definitivně rozhodnout, v cestě stál spolehlivý brankář P. Toucha. V 68. minutě již ale hostující fanoušky potěšil D. Vaněček a uzavřel na konečných 0:2

Branky: 45. Melka František, 68. Vaněček David Rozhodčí: Dušek Václav. Diváků 150 , ŽK 4:2, ČK 1:0( 63. Miroš Martin 2ŽK).

FK Budětice 2012: P. Toucha – Z. Frančík (86. J. Pazdera), D. Hlavin (ŽK), J. Josefík, D. Homolka (ŽK) (61. V. Korda), M. Kriepel, M. Štěch, M. Paroubek, P. Miroš (75. J. Tušinovský), M. Novotný (61. J. Vinter), M. Miroš (2 ŽK) (ČK 63).

Sokol Hradešice: P. Písečný – V. Panuška (72. T. Nováček), J. Král, M. Frančík, F. Melka, L. Melka, D. Vaněček, M. Kodýtek (ŽK) (65. V. Gabriel), F. Vaněček (82. M. Buchta), M. Buchta (ŽK), L. Zdichynec (72. V. Metlička).

Náhledy fotografií ze složky Budětice2012 - Hradešice (0:2)