FK Budětice 2012 - SK Velhartice 2:0 (1:0)

15. 4. 2022

Začátek utkání patřil hostům. Prvních patnáct minut měli častěji míč na kopačkách a hrálo se více na polovině domácích. V 10. minutě šel velhartický útočník sám na gólmana P. Touchu, ten jej ale vychytal. Ve 20. minutě gólman Budětic vytáhl další skvělý zákrok proti střele před hranicí vápna. Těsně na to zahrával přímý kop domácí L. Fiala, na který si naběhl V. Korda a přesně hlavou zakončil. 1:0. Další pokusy hostů neměly přesné parametry. Naopak Budětice se postupně dostávaly do hry, která se tím vyrovnala. V 44. minutě prošel po levé straně budětický M. Miroš. Utekl obraně i gólmanovi, ale v posledním momentě si míč ukopl a připravil se o šanci zakončovat do prázdné brány.

Druhá půlka byla fotbalově stejně nepohledná jako ta první. Ale domácí svoji bojovností začali soupeře přehrávat. V 62. minutě se obranou hostů probil budětický kapitán M. Štěch a byl ve vápně zastaven za cenu faulu. Nařízenou penaltu s přehledem uklidil J. Fiala. 2:0. Ve zbytku utkání to byly na obou stranách šance spíš z přímých kopů a rohů. Budětice si vedení pohlídaly až do konce.

Za mě tohle byl spíš remízový zápas, s ohledem na počet šancí. Na druhou stranu, na podzim jsme ve Velharticích byli lepším týmem a odjeli bez bodů. Každopádně o pěkném fotbale nemůže být řeč. Velhartičtí hráči byli v zakončení nepřesní a my jsme si to prostě ubojovali.. Akce hostů často brzdil náš stoper Michal Bláha a co dnes předvedl gólman P. Toucha, to se jen tak nevidí. Mrzí mě zranění gólmana hostů, tohle nepřejeme žádnému soupeři a L. Šmrhovi přejeme brzké uzdravení. V sobotu máme doma Plánici, přijďte nás podpořit. Bude to třeba.