FK Budětice 2012 - FK Svéradice B 2:0 (1:0)

26. 3. 2023

Vzhledem k podzimní prohře na hřišti soupeře jsme hostům tentokrát měli doma co vracet. Úvod patřil nám, ale dvě velké šance J. Tomas nevyužil. V 10. a následně v 17. minutě, kdy chytrým lobem těsně minul branku. V 20. minutě přišel jeden z klíčových momentů, kdy budětický gólman J. Vinter vyrazil na roh tutovku hostů a zachránil nás od pohromy. V 26. minutě šel sám na gólmana R. Melka, ale bránu minul. Stejným způsobem si znovu počínal J. Tomas. V 35. minutě se nakonec jeden z útočníků dočkal, R. Melka trochu nečekaně a z úhlu prostřelil M. Klečku. 1:0.
Ve druhé půli nepříjemný déšť a vítr zesílil a utkání bylo spíš o vůli hráčů, než o kráse fotbalu. Nicméně počet našich šancí stoupal. V 50. minutě M. Miroš těsně míjí levou tyč. V 53. minutě jsme předvedli nádhernou kombinaci s cílem to takzvaně dovézt až do kuchyně, ale D. Homolka jen trefil připraveného gólmana. V 72. minutě J. Josefík těsně minul. V 74. mohli domácí srovnat. Po rohu J. Netušil hlavou zamířil mimo tyče. V 76. minutě jsme se gólu dočkali, nicméně kvůli faulu uznán nebyl. Do konce utkání tak byl výsledek nejistý. Tuhle nejistotu ale utnul R. Melka, v 87. minutě po přihrávce M. Novotného. 2:0.

Na utkání se Svéradicemi jsme se těšili. Jenže počasí bylo skoro na přerušení utkání, takže jsme si to moc neužili. Body se ale počítají. Těší mě počet budětických hráčů na tomto zápase. 17 připravených hráčů, tak to už si hodně dlouho nepamatuju. No a co se týče těch starších, co nás přišli podpořit, tak Chuáno přihrál na rozhodující gól, D. Homolka oživil hru a skoro taky branku přidal. Tím to byla správná škola pro ty mladší.
R. Melka dnes zápas dvěma brankami rozhodl a znovu ukázal, jak je pro tým důležitý, klobouk dolů. Ale nebýt jistoty vzadu, mohlo být dost možná všechno jinak, za mě je hráčem utkání J. Josefík.

Za týden hrajeme v Mochtíně, tak jdeme na to, snad v lepším počasí a tři body by nám fakt nevadily :-)