Jdi na obsah Jdi na menu
 


článek v Klatovském deníku

26. 7. 2012

Na mapu fotbalového dění vstupuje nováček z Budětic

Nováček IV. třídy, skupiny B FK Budětice 2012.

Nováček IV. třídy, skupiny B FK Budětice 2012. Autor: Robert Töpfer

včera 08:00

Budětice – Nováčkem fotbalových soutěží v ročníku 2012/2013 v Pošumaví je FK Budětice 2012, který bude hrát ve IV. třídě skupině B.

 

„Napadlo nás to u piva asi před tři čtvrtě rokem.Kluci od nás z Budětic hráli fotbal různě po okolních klubech, a tak jsme si řekli, že bychom mohli založit domácí klub. Pak jsme se sešli a domlouvali se, jestli jsme schopni dát mužstvo vůbec dohromady. A tak to začalo," vysvětlil vznik nového týmu předseda FK Budětice 2012 a zároveň strážce branky Martin Novotný.

Na to, že je to nováček, nemají Budětice problémy se sestavou. „V týmu jsou místní kluci a je nás okolo dvaceti. To je dobré, ale jsme si vědomi, že to po prvních zápasech začne odpadávat," směje se Novotný.

Své domácí zápasy budou hrát Budětice na hřišti v Rabí. Mají za sebou již historicky první zápas, který sehrály v pátek. Na úvod si pozvaly velmi silného protivníka (resp. tréninkového sparingpartnera) TJ Žichovice hrající 1. B třídu a prohra domácích 0:5 tomu také odpovídala. Další přípravný zápas sehrají Budětice opět „doma" v Rabí. V sobotu 28. července od 17 hodin prověří svého prvního soupeře v soutěži, Pačejov B.

A jaké má tým ambice? „Dohodli jsme se, že budeme hrát hlavně pro radost a proto, že k vesnické kultuře fotbal prostě patří. Myslím, že už se začíná tvořit i fanklub. Vždyť na zápas s Žichovicemi přišla padesátka diváků," pochlubil se Novotný.

V obci přijali vytvoření fotbalové klubu s nadšením. „Messi, Drogba, Ronaldo a další kvězdy by měli zpozornět. Na mapu fotbalového světa byly připsány další. Svět se bude učit jména jako Fiala, Janečka, Melka, Frančík a další, kteří se pod vedením agilního trenéra Zbyňka Chmelíka pokusí o malý zázrak. Půvabná pošumavská vesnička se již proslavila úžasnou hasičskou fontánou, známý je i ženský taneční soubor „Zralé blumy" a nyní chce uspět i na zeleném pažitu. Takže Budětice do toho!" popřál s úsměvem úspěch novému týmu budětický chalupář Robert Töpfer.

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář