Budětice 2012 - Železná Ruda 3:3 (4:2 na PK)

12. 9. 2021

Fotky z utkání

Začátek zápasu proti Rudě nám vyšel dokonale. Ve čtvrté minutě se poprvé trefil V. Korda. Skákavá střela překvapila železnorudského gólmana a doputovala za jeho záda. 1:0. V 9. minutě se v dobré šanci neprosadil J. Josefík. Následně šel sám na brankáře R. Melka, šanci ale nevyužil.  V 19. Minutě hlavičkoval V. Korda, hosty na brankové čáře zachraňoval hlavou obránce. V 29. minutě se, po přihrávce R. Melky, parádně trefil V. Korda z hranice šestnáctky. 2:0. Tentýž hráč šel sám na gólmana v 34. minutě a byl blízko hattricku, míč ale netrefil přesně a bránu minul. V 37. minutě se Budětice přece jen prosadily, jenže branka M. Novotného nebyla pro ofsajd uznána. A když už jsme všechny šance promarnili, musel přijít trest. Po nešťastném odkopu domácího gólmana se k míči dostal železnorudský Z. Houška a v jediné šanci hostů snížil na 2:1.

Začátky druhých poločasů máme většinou horší. Nyní to ale neplatilo a znovu jsme se dostávali do šancí. Jenže u šancí to končilo. V 46. minutě šel znovu sám na brankáře R. Melka, ale branku minul. V 48. minutě poslal střelu vedle i V. Korda. V 61. minutě byl ve velké šanci domácí J. Tomas, nedal a v následné dorážce se z malého vápna nadvakrát neprosadil M. Paroubek. A následně přišel druhý trest a branka hostujícího J. Hackera 2:2.. Zápas jsme ale stále mohli otočit. V dalším samostatném nájezdu se znovu objevil R. Melka, jenže Romanovi dnes prostě přáno nebylo a branku zase minul. Ve velké šanci se objevil i M. Novotný, ale ani on nebyl úspěšný. V 73. minutě kopal budětický V. Korda přímý kop, který trefil dobře, jenže hostující gólman K. Hach znovu svůj tým podržel. A dnes již potřetí se stalo neuvěřitelné, nedáš, dostaneš. Hosté po rohu znovu trestali naši nedůslednost, kdy se pěkně odrazil R. Vetrák a hlavou poslal hosty do vedení. 2:3. Naštěstí se podařilo zápas ještě vyrovnat L. Fialou z PK z 81. minuty. Ke konci jsme ještě mohli vyhrát, ale nakonec jsme byli rádi, že se kopaly penalty. Za Budětice proměnili všichni 4 hráči (Bláha, Fiala, Korda, Josefík). Hostům naopak jednu střelu gólman J. Vinter chytil a druhou poslali jen do tyče. Tím dva body zůstaly doma. Naštěstí. Ale kdo byl na zápase, asi moc nechápal co se děje. Tolik 100% a neproměněných šancí už dlouho nepamatuju. Naopak hosté si moc šancí nevypracovali, jenže z toho mála byli dokonale efektivní.