Budětice 2012 - TJ Žichovice: 2:0 (1:0)

15. 8. 2021

Od prvních minut se hrálo na polovině hostů. V 5 .minutě střílel V. Korda, který orazítkoval břevno a po odrazu se v nelehké pozici prosadil jeden z našich nováčků Adam Krůs. 1:0. Další velké šance měl znovu V. Korda v 10. a 12. minutě. V prvním případě jeho střelu reflexivně vyráželi gólman Žichovic S. Klas. Druhá střela šla, rovněž ze slibné pozice, těsně nad bránu. V 15. minutě byl blízko gólu M. Prášek, branku ovšem minul. Tentýž hráč měl ještě další šanci a kdybych tady měl jmenovat další šance domácích hráčů, byl by to hodně dlouhý seznam. Gólových příležitostí jsme v první půli měli minimálně deset, včetně té velké R. Melky z 37. minuty. Do kabin jsme ale šli jen s těsným náskokem.

Ve druhém poločase jsme si opět vybrali svoji chvilku „na pohodu“, kdy hosté byli 10 minut lepším týmem. Od 60. minuty jsme se trochu probudili, jenže následoval další seriál neproměněných šancí, rohů a standardních situací. První důležitý moment druhého poločasu přišel v 74. minutě, kdy se obranou hostů prosmýkl M. Miroš a žichovický D. Pichler jej v gólové šanci zastavil faulem zezadu a byl správně vyloučen. Následný přímý kop z hranice PÚ ale Z. Frančík trefil jen do zdi. V 84. minutě přišel druhý důležitý moment, kdy byl střídán a po zranění ošetřován budětický R. Melka. Následně se vrátil na hřiště s přesvědčení, že zápas definitivně rozhodne. A tak to prostě udělal. Po přihrávce Z. Frančíka utekl obraně a zakončil přesně k pravé tyči. 2:0. V následujících minutých jsme mohli skóre ještě navýšit, ale v tomhle zápase jsme patrně branky střílet nechtěli, jiné vysvětlení asi není.

Je fajn, že jsme v derby vyhráli. Tři body jsou super, o tom žádná. Ale! My jsme dobrovolně přišli z OP a soupeř ze IV. třídy. To není povyšování se nad soupeřem, to je konstatování a velký vykřičník spíš pro nás. V sobotu to mělo skončit 5:0. Žichovičtí si sice žádné šance nevypracovali, jenže makali a doslova „jezdili po zadku“ ve snaze zápas vyrovnat a my se strachovali do 85. minuty o výsledek. Po tolika šancích, to byla hrůza. Někteří hráči si zřejmě myslí, že ta III. třída se odehraje sama, na pohodu. Tak to rozhodně není. Víme, jak zbytečně jsme přišli o body ve Velharticích. Potřebujeme zřejmě prověřit silnějším soupeřem a to se myslím stane za týden v Plánici. Jedině dobře, tohle by nás mohlo nakopnout k větší aktivitě a snad i efektivitě. Brzy nás, po plnění pracovních povinností a zranění, doplní V. Hořejš a J. Křiváček. Zároveň přijde i nová posila David Pešek, před lety odchovanec Hrádku a Sušice.

MY JSME BUDĚTICE!

FK Budětice 2012
P. Toucha

A. KrůsM. Prášek ,Z.FrančíkL.FialaM. BláhaM. ŠtěchJ.JosefíkM ParoubekV. Korda , R.Melka

M. Novotný, P. Miroš, M. Miroš

TJ Žichovice
S. Klas [-] - D. Krejčí [-] , M. Vrba [-] , T. Krejčí [-] , M. Tábor [-] , P. Bláha [-] , V. Rauner [-] , J. Smetana [-] , V. Šuba [-] , D. Šperl [-] , D. Pichler [-]

ŽK: 49. M. Paroubek - 51. D. Pichler , 52. D. Šperl . ČK: 74. D. Pichler .

Počet diváků: 110. Rozhodčí: Abraham Josef - PODLEŠÁK Karel (N), HAMI Tomáš (N).