Zavlekov - Budětice 2012 4:3 (2:1)

11. 10. 2015

Úplný začátek zápasu patřil domácím, kteří se rychle dostali do slibného přečíslení. Následující šance prvního poločasu ale byly na straně Budětic. A to ne malé, každopádně však trestuhodně neproměněné. V 16. minutě jako první skórovali budětičtí. Gól však nebyl uznán, pro údajné postavení mimo hry. V 21. minutě hosté chybovali nepřesným odkopem a sami tím poslali domácí do vedení. I následující gól domácích, z 28. minuty, padl po nedůslednosti budětické obrany. 2:0. V 36. minutě za to vzal na sebe budětický R. Melka, který přešel přes dva obránce Zavlekova a nekompromisně zakončil. 2:1.

Druhý poločas začali lépe hosté, nicméně branka padla na druhé straně. 3:1. V 70. minutě Budětice vstřelily naprosto regulérní gól, již druhý neuznaný. Rozhodčí nepochopitelně odpískal faul na brankáře Zavlekova. Další velký omyl předvedl rozhodčí v 75. minutě. Po faulu na D. Chmelíka měla být pískána penalta a dokonce i vyloučení brankáře domácích. Dávat výhodu ve vápně není příliš obvyklé a myslím, že i nepřípustné. Slibné příležitosti hostů měly pokračování. Jenže branka domácích pro ně byla zakleta. Konkrétně do 81. minuty, kdy se při signálu trefil, přímo z rohu, Z. Frančík. Tentýž hráč se znovu skvěle trefil v 89. minutě. Z přímého kopu střílel do pravého rohu branky M. Špitálského. 3:3. V tu chvíli již byli domácí k poražení a mělo to být otázkou několika minut. Opak se však stal pravdou. Minutu před koncem zápasu se znovu prosadil domácí J. Fous. Mezi dvěma obránci Budětic dokázal skórovat hlavou. Zavlekovští tak potvrdili svoji neuvěřitelnou efektivitu v zakončení. V Železné Rudě (podle slov přihlížejících) sedmkrát vystřelili na bránu a sedmkrát skórovali. Dnes měli pět šancí a čtyřikrát skórovali. Budětice měly šancí trojnásobek a jen třikrát skórovali. Je to náhoda? Zřejmě ne.

Věděli jsme o tom, jaký fotbal bude Zavlekov praktikovat. Dlouhý nákop, běž a dej branku. Směšné? Ne, směšné ne, ale efektivní. Hřiště o délce 85 metrů a výkop brankáře přes 60 metrů. Tohle přesně je recept zavlekovských. Ale co naplat, o tom jsme přece dobře věděli a měli si s tím v tomto utkání poradit lépe. Mnohem lépe. Chyběli nám v tu chvíli vysocí hráči, kteří by tenhle styl dokázali eliminovat a přinutili hrát domácí jinak. Jenže tihle vysocí hráči si v neděli čas neudělali. Co naplat. Ale konec výmluv, to nikam nevede. Naše obrana byla dnes děravá (až na výjimky) jak papír. Kdybych ji měl hodnotit známkami, tak je to 5 třikrát podtržená. Vedeme tabulku, plácáme se po zádech a pak dostaneme čtyři branky. Tohle plácání po zádech už doufám stačilo. Sedli jsme si na zadek a možná je to tak dobře. Mimochodem Zavlekov určitě není slabý soupeř. I tak bylo v našich silách zápas uhrát minimálně na remízu nebo dokonce vyhrát. Tak snad za týden s Mochtínem znovu vítězně. Jiná odpověď ani není možná!!!

Náhledy fotografií ze složky Zavlekov - Budětice2012 (4:3)