FK Budětice 2012 - Mochtín B 5:0

19. 10. 2015

Budětice začaly pěkně „od podlahy“ a již ve 4. minutě mohl skórovat budětický záložník J. Sekyra. Z hranice penalty však přestřelil. Téměř identická situace se opakovala V 8. minutě a znovu v hlavní roli J. Sekyra. Tentokrát těsně kolem levé tyče branky hostů. Každopádně nikým neatakován. V 20. minutě poslal agilní Z. Frančík do šance P. Janečku, ten branku levou nohou přestřelil. V 22. minutě brankář Mochítna P. Kodeš fauloval ve vápně a kopala se penalta (podle pravidel to zřejmě měla být i ČK pro brankáře hostů, neboť zastavoval šanci jako poslední hráč, …ale to už je teď jedno). PK mochtínský brankář domácímu exekutorovi Z. Frančíkovi chytil, z následné dorážky se již domácí středopolař nemýlil. 1:0. Za těsného náskoku se šlo i do kabin. Budětice (v tomto utkání jasní favorité) však žádný oslnivý výkon v prvním poločase nepředvedly, spíše naopak.

Začátek druhého poločasu patřil hostům, ale vzápětí domácí přešli do velké ofenzivy. V 63. minuty šli do dvougólového vedení. Po standardce se trefil k zadní tyči hlavou (možná týlem nebo zády…, nevímJ) J. Sekyra. Těsně na to přesně pálil, v poslední době tak trochu sváteční střelec, P. Janečka. 3:0. V tu chvíli již byl na hřišti než jeden tým a Budětice konečně předvedly, že kombinační fotbal hrát umí. V 74. minutě mířil přesně k právě tyči domácí sniper R. Melka. 85. minuta znovu patřila budětickému P. Janečkovi a jeho přesnému zakončení (o pět minut dříve šel také sám na brankáře, ale neuspěl). Na tenhle dobrý výkon P. Janečky si museli diváci, a nejen oni, trpělivě počkat. Důležité je, že se nakonec dočkali. 5:0. Závěrečné šance budětických V. Kordy a M. Krippela již změnu skóre nepřinesly. Domácí měli v tomto utkání pouze jednu větší šanci. Ve druhém poločase, po standardní situaci těsně před hranicí PÚ. I tak patří můj obdiv dorostencům Mochtína, kteří odehráli za jeden den dva těžké zápasy a nevedli si vůbec špatně.

První poločas byl z naší strany slabý, alespoň co do fotbalové kvality. Snažili jsme se za každou cenu hrát míče bezmyšlenkovitě dopředu. Často na prostředek, na zkušeného stopera Mochtína, který byl nikým neatakován a s přehledem odvracel. Absolutně jsme nevyužívali kraje zálohy, což je škoda, tady jsme dnes měli rychlé hráče a toho jsme měli lépe využít. Druhá půlka byla úplně o něčem jiném. Osobně se ale musím přiznat, že neumím rozkličovat důvod, proč první poločasy v poslední době hrajeme špatně. Ještě, že se nám daří v těch druhých. Tohle by nám ale stačit nemělo. Zápasy se hrají 90 minut. Tak snad za týden ve Svéradicích. Buď jak buď, jsme zase první, navíc jsme dali pět branek, takže nějaká kritika by myslím byla hloupá.  Děkujeme našim fanouškům, i oni na tomhle výsledku mají svůj velký podíl.