TJ Milčice - FK Budětice 2012 4:2 (0:1)

17. 8. 2023

Od začátku utkání nic nenasvědčovalo tomu, že bychom měli z Milčic odjet bez bodů. První branku J. Tomase z 20. minuty nám parádně odmával domácí pomezák a uznána nebyla. V 29. se již ale po standardce prosadil J. Josefík a šli jsme do vedení. 0:1. V 39. minutě došlo k prvnímu klíčovému momentu. Domácí útočník nesmyslně zajel do našeho ležícího brankáře a strhla se strkanice. Očekávali jsme vyloučení domácího útočníka. Místo toho rozhodčí vyndal ČK na obě strany. Zvláštní rozhodnutí, ale stalo se. U nás šel ven M. Miroš, který do té době spolehlivě držel obranu.

V 55. minutě šel sám na domácí gólmana R. Melka, jenže bránu těsně minul. V tu chvíli dost možná mohlo být rozhodnuto. Ale i tak nic nenasvědčovalo tomu, že bychom zápas mohli prohrát. Jenže v 60. minutě došlo k dalšímu klíčovému momentu, kdy musel do sprch (po druhé ŽK) i náš kapitán M. Štěch a došlo k neskutečnému obratu. A po pravdě i našemu selhání. Domácí využili přesilovku dokonale a během sedmnácti minut nám dali čtyři branky. Ke konci jsme po další standardce jen korigovali skóre na 4:2, po centru V. Kordy a vlastní brance domácích.

V zápase nám rozhodčí vyloučil dva hráče a dva góly nám odmával domácí mávátko. A to už je vážně majstrštyk. I tak jsme mohli víc zabrat. Místo toho někteří působili tak, že já to, že jsme v devíti nezavinil, tak za mnou to přece nejde. Snad na výjímky, jako byl J. Josefík a Z. Frančík, kteří se do poslední chvíle snažili s nepříznivým vývojem utkání něco udělat. A ten největší problém je samozřejmě naše nedisciplinovanost. Nechat si dát dvě ČK, to už je umění. No nic, jedem dál a snad už lépe. V sobotu od 16.00 hrajeme doma proti Bolešiny B.