FK Budětice 2012 - TJ Sokol Hradešice 2:1 (1:1)

8. 9. 2019

Na začátku utkání do toho Hradešice doslova vlétly a bylo jich plné hřiště. Po pěti minutách domácí hru srovnali. Ve velké šanci se objevil domácí D. Hlavin a síť se zatřásla, jenže pouze z boku. I hradešičtí se po několika závarech mohli dostat do vedení, své šance však nevyužili. Hradešický Martin Frančík dělal svým pohybem domácí obraně starosti, Budětice si ale finální fázi pohlídaly. A jako první, v 35. minutě, dokázaly skórovat. Konkrétně J. Sekyra po centru V. Hozmana, kdy si hradešický gólman vybral slabší chvilku. 1:0. Po té domácí polevili, jak je jejich zvykem při vedení, a vyrovnání bylo otázkou času. V 39. minutě Budětice zcela propadly v obraně, nechaly hradešické třikrát vystřelit a ta poslední střela z pravé strany již byla gólová. Prosadil se V. Panuška. 1:1.

I ve druhé půlce byli opticky lepší hosté, alespoň stran držení balónu. Jenže jejich chyby v obraně byly trestuhodné. Sice trestuhodné, ale také dlouho nepotrestané. Již v 46. minutě šel sám na gólmana K. Korytáře domácí J. Sekyra, který těsně přestřelil. V 55. minutě, po další chybě hradešické obrany, šel sám na gólmana R. Melka, svoji šanci však zatím nevyužil. V 71. minutě již byl úspěšnější a tím i rozhodl zápas. 2:1. V dalších dvou velkých šancích znovu byli domácí a mohlo být o zápase definitivně rozhodnuto. Po několika dlouhých autech do vápna byl již gól „ve vzduchu“. Obzvláště v 80. minutě mohl z malého vápna pohodlně skórovat J. Josefík. Jenže šajtlí ala Rosický trefil míč poněkud nešťastně. Závěrečný tlak hostů byl již bezzubý a tak body zůstaly doma.

V sobotu jsme splnili to, co jsme si řekli. Zjednodušit hru a prosadit se po standartkách a chybách obrany soupeře. S Hradešicemi těžko můžeme soupeřit fotbalovostí, ale bojovností je můžeme porážet. A právě to rozhodlo tenhle zápas. Pokud dobře vzpomínám tak náš první zápas před asi šesti lety, s Hradešickým áčkem (v přípravě), skončil pro nás potupně dvouciferným skóre. A ten stejný budětický tým, s minimem změn, dnes Hradešice umí porazit. Dnešní obměněný kádr Hradešic již má věkový průměr 21 let. Ale my jsme tady pořád. Těžko odhadnout jak dlouho s tak mladými týmy dokážeme držet krok. Ale dokud dokážeme, tak nás to bude bavit. A já věřím, že nás to bude bavit ještě dlouho. My jsme Budětice!