FK Budětice 2012 - TJ Kašperské Hory 3:2 (2:2)

23. 9. 2019

Začátek zápasu patřil hostům. V 18 minutě mohli z pravé strany skórovat, střela šla těsně kolem levé tyče P. Touchy. Na druhé straně se v 20. minutě dostal k zakončení, po rohovém kopu, V. Hozman. Hlavou ale rovněž minul branku. Následující minuty byli více na balónu domácí, góly ale dávali hosté. V 34. J. Mirvald a v 36. V. Šuba. Hosté v krátkém sledu utekli výsledkově domácím a ti stejně rychlým sledem odpověděli, rovněž brankami po dvou minutách. V 42. a 44. minutě se postaral o srovnání budětický R. Melka. 2:2.

Druhý poločas byl jak na houpačce. Začátek znovu patřil hostům. Od 60. minuty se ale hra úplně otočila a Budětice zahazovaly jednu šanci za druhou. Rovněž dvě velké brankové příležitosti na obou stranách byly zastaveny pomezními. Budětice dokonce skórovaly, ale zřejmě z ofsajdového postavení. V 80. minutě se střelou prosadil na levé straně hostující záložník a domácí gólman v tu chvíli parádním zákrokem zabránil brance. Závěr zápasu byl o jednom gólu a ten i přišel. V 86. minutě stoper Budětic V. Hozman volil dlouhý nákop do vápna. Gólman hostů M. Kolář sice míč vyrazil, ale po dalším závaru se nejlépe zorientoval J. Sekyra a rozhodl o výhře Budětic. Na konci zápasu byl ještě (po druhé ŽK) vyloučen nejlepší hráč Kašperek J. Mirvald. Tento hráč až příliš často padá, ale je potřeba uznat, že zároveň se špatně zastavuje a v sobotu bylo těžké jej uhlídat. Každopádně zápas skončil šťastně pro Budětice, které dokázaly otočit z 0:2 a po zásluze zvítězily 3:2. Tohle byl skvělý zápas. Dobré počasí, hodně diváků a nervy až do poslední minuty. Tak by měl fotbal vypadat každý týden.

Je pěkný sledovat střeleckou formu J. Sekyry a R. Melky a zároveň gólmana P. Touchy, který zřejmě našel recept na nestárnutí. Zároveň je víc než důležité, jak si v současné době počíná kapitán V. Hozman. Pokud totiž naši beci v sobotu v soubojích propadli, byl na svém místě všudy přítomný stoper Budětic. Jestli si Vašek tuhle formu udrží a ostatní budou stejně makat jako v posledních utkáních, můžeme se bez problémů posouvat tabulkou výše. Za týden náš čekají Nezamyslice. Relativně snazší soupeř než Kašperky (minulý týden tam Nezamysličtí schytali bůra), ale pozor, tohle nebude snadný zápas. Nezamyslice budou chtít doma bodovat a je jen na nás, jestli tam dokážeme bojovat na plno. Pokud ano, vyhrajeme. Pokud ovšem budeme hrát na 60% podobně jako v Chudenicích, body zůstanou v Nezamyslicích. Budeme znovu spoléhat na podporu fanoušků, kteří nás v sobotu tlačili k vítězství. My všichni jsme Budětice!

Branky

42. R. Melka , 44. R. Melka , 86. J. Sekyra - 32. J. Mirvald , 34. V. Šuba

Sestavy

FK Budětice 2012
P. Toucha [-] - D. Hlavin [-] , V. Hozman [-] (C( N)J. Josefík [-] , M. Paroubek [-] , R. Melka [-] , L. Fiala [-] (35. M. Kripel [-] ) , V. Korda [-] , Z. Frančík [-] (46. M. Miroš [-] ) , M. Štěch [-] , J. Sekyra [-]

TJ Kašperské Hory
M. Kolář [-] - T. Kašák [-] , J. Markovič [-] , L. Bílý [-] , A. Kůs [-] , D. Řimnáč [-] , V. Šuba [-] (85. M. Sivák [-] ) , J. Mirvald [-] , P. Tomek [-] , V. Šuba [-] , M. Schmid [-]

ŽK: 19. R. Melka , 28. J. Sekyra , 45. V. Korda , 67. J. Josefík , 76. D. Hlavin - 21. J. Mirvald , 76. A. Kůs . ČK: 87. J. Mirvald .

Počet diváků: 160. Rozhodčí: Abraham Josef - PODLEŠÁK Karel (N), KAŠÁK Josef (N).