SK Bolešiny - FK Budětice 2012 2:2 (PK 4:3)

22. 10. 2018

Na hřiště do Bolešin jsme nejeli v roli favorita. Bolešinští jsou v tabulce druzí a až na pár výjimek měli na podzim zcela přesvědčivé výsledky. V prvních minutách to vypadalo, že nás čekají hodně horké chvíle. Během prvních deseti minut musel budětický brankář P. Toucha dvakrát zasahovat. Potom se ale hra vyrovnala a my jsme se naopak v první půli dostali do více gólových šancí než náš soupeř. V 19. minutě utekl domácí obraně R. Melka a poslal Budětice do vedení. 0:1. Následovalo několik slibných standardek. V 20. minutě jsme se po rohu mohli radovat podruhé. M. Štěch se však hlavou netrefil ideálně. V 25. a v 30. minutě jsme měli dvě velké šance, obzvláště ta druhá D. Hlavina již zaváněla gólem. Nestalo se a tak zahrozili domácí. Po skrumáži před bránu dorážel míč R. Šindelář. Ovšem dorážel téměř z brankové čáry a byl ve viditelném ofsajdu, který byl máván, nikoli však pískán. 1:1. Těsně před poločasem jsme měli šanci z nepřímého kopu ve vápně. Situaci jsme ale vyřešili pitomě. Rozehráli jsme těsně kolem zdi a R. Melka trefil jen brankáře.

Do druhé půlky jsme zase vstoupili lépe my. V. Hozman se probil domácí obranou, byl gólmanem zastaven nedovoleně a kopala se penalta. Tu bezpečně proměnil L. Fiala. 1:2. Od 60. minuty bylo na hřišti jedno mužstvo. Tým Bolešin se tlačil do vyrovnání a také vyrovnal. V 60. minutě se prosadil R. Šindelář. Od 70. minuty byl tlak Bolešin místy až drtivý a od prohry nás zachránilo štěstí a dobré zákroky P. Touchy. Přesto jsme ještě mohli vyhrát. Dvě minuty před koncem obral o míč domácí obranu R. Melka, obešel i brankáře, ale následně z úhlu trefil jen tyč!

Na penalty jsme si věřili, jenže z naší strany neproměnili J. Sekyra a M. Štěch. Za domácí se mýlil jen Z. Ruckl a tak druhý bonusový bod zůstal v Bolešinech.

Příští týden máme doma zápas s Hradešicemi. V tom budou mírnými favority v tabulce třetí hosté. Podzim pak uzavřeme v Janovicích proti soupeři, na kterého se nám moc nedaří, ale budeme to chtít zlomit. Tak za týden na derby!