Janovice A - FK Budětice 2012 3:2

10. 11. 2018

Poprvé si dovolím využít komentář kolegy z týmu soupeře, který jsem zkopíroval ze stránek http://www.janovice.banda.cz/clanek/197845/podzim-2018/ a nebudu popisovat vývoj utkání svými slovy (Doufám, že to janovickým nebude vadit). Důvod je prostý. Jinak bych to totiž nenapsal a téměř ve všem souhlasím. Snad jen na jednu větu. „Budětic velmi posílily.“ To fakt ne.

3.11 Janovice A – Budětice 3 : 2 ( 3 : 1 )

Branky : 17. Šlegl Jan, 36. Hájek Matěj, 44. Petruška Patrik - 23. Korda Václav, 78. Hlavin David

Sestava : M.Martínek – M.Švugr , J.Macura , V.Špindler , T.Suk - J.Kotlan , P.Petruška , M.Urban , P.Šveňha – M.Hájek ( K ) , J.Šlegl   střídali D.Jůzek , V.Slivoň

Poslední zápas podzimní části soutěže jsme odehráli doma na velmi dobře připraveném hřišti proti „ štice „ dosavadní části letošního ročníku . Onou štikou jsou Budětice , které se loni tak tak zachránily v posledním kole . Budětice se nicméně poučily , v létě velmi posílily hlavně útočné řady . Také se drží hesla „ můj dům , můj hrad „ a mimo jednoho utkání braly v Rábí vždy plný počet bodů – celkově doma uhrály 18 bodů z 23 celkových .
Mates měl k dispozici celkem dobrou sestavu a tak mohl směle chtít spolu s celým  týmem dovršit velmi povedenou druhou polovinu podzimu , kdy v posledních 4 kolech jsme neztratili ani bodík . Pohledem na tribuny bylo celkem zaplněno , kdy určitě dobrou polovinu tvořili hostující fans včetně dvou fotografů – je vidět , že Budětice mají opravdu fotbal v krvi !!
Od úvodních minut se hrál pohledný fotbal. Na obou stranách začaly i přibývat střelecké pokusy – v našich barvách byli nejčilejší tradičně Míra s Matesem . První branka padla po chybě v rozehrávce hostující obrany v 17 min , kdy svou bojovností se dostal k balonu Mates . Následně pěkně našel na vápně osamoceného Šimpiho , který chladnokrevně poslal balon k tyči 1 : 0 . Hostující tým odpověděl za 5 minut z jejich velmi silné stránky a tou je rohový kop. Všichni hráči stojí přímo v bráně a exekutor se snaží zatočit balon někam na střed brány . Tj. první jejich roh si srazil hlavou do brány Macek ( branka připsána Kordovi ) 1 : 1 . To bylo i takové otočení v pohledu na hru , protože do 22 minuty jsme mohli říct , že o něco více ze hry jsme měli my . To se srovnávací brankou otočilo . Soupeř se dostával často do přečíslení . Jen díky tomu , že ve finální fázi někdy zbytečně hledali hostující hráči ještě lépe postaveného kolegu , se skóre neměnilo v náš neprospěch . Dobré bylo , že po nějakých 12 minutách jsme se z této herní deky dostali zpět do hry . Pepán dobře atakoval hostujícího obránce , donutil ho k velmi nepřesné malé domů . To vystihnul Mates , vypíchnul balon před brankářem a skluzem u brankové čáry ho zasunul do branky , to běžela 36 min 2 : 1 . Razítko na brankově vydatný první poločas dal v 44 min Patrik P , když na úrovni vápna vymíchal dva obránce a slabší pravačkou zasunul zkušeně k tyčce 3 : 1.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s taktikou brejkových situací , kdy se dalo čekat , že Budětice určitě budou chtít minimálně srovnat stav . Dlouhé minuty druhé půle to byla taková přetahovaná , jestli my odskočíme o tři branky , nebo Budětice sníží na jednobrankový rozdíl . Bohužel platilo druhé , když po naší nedokončené akci se dostali hostující hráči do přečíslení . Následně centr prosvištěl kolem brankové čáry , aby byl ihned z druhé strany vrácen opět před branku , kde dost nešťastně se po druhé v zápase trefil za Žardelovo záda Macek . Excelentní šibenice , opět gól připsán hostujícímu hráči ( tentokrát Hlavinovi ) 3 : 2 . Takže v 78 min bylo zaděláno na celkem dramatickou koncovku . Diváci mohli vidět v posledních minutách v hostujícím podání hodně ožehavé situace z již zmíněných rohů . U nás se dvakrát ve velmi nadějné situaci nevešel mezi tři tyče Mates . Nakonec vše dopadlo k naší spokojenosti a po závěrečném hvizdu se šlo poděkovat našim divákům nejen za podporování při dnešním zápase , ale i podzimu celkově .