FK Budětice 2012 - SK Malý Bor 1929 4:1 (2:0)

27. 8. 2018

Na Bor jsme dnes měli doslova spadeno. Nic proti tomuto týmu, ale třikrát jsme s ním prohráli, naposledy doma dokonce 1:5. Zároveň jsme věděli, že soupeř přijel bez několika hráčů základní sestavy a tak výhra byla prostě povinností. Bohužel nám nepomohl silný protivítr v první půli a tak se prvních 30 minut hrál poměrně nepohledný fotbal. I tak jsme od 10. minuty vedli, když se do prázdně branky prosadil V. Hozman. 1:0. V 35. minutě přišla komplikace. Po neúmyslném faulu, ale zároveň zmaření brankové příležitosti, musel předčasně pod sprchy M. Krippel a šli jsme do deseti. Klíčový moment zápasu přišel v 39. minutě, kdy obraně hostů utekl D. Hlavin a pojistil poločasové vedení na 2:0.

Začátek druhé půlky jsme si pohlídali stejně jako v Dlouhé Vsi. Borští sice byli díky početní převaze více na balónu, nicméně šance si více tvořili domácí. V 67. minutě byl ve vápně nedovoleným způsobem přidržen domácí kapitán M. Štěch a kopala se penalta. Tu proměnil V. Korda. 3:0. V dalších minutách byl průběh podobný, hosté sice více drželi míč, jenže jen po hranici vápna, šance se rodili spíše na druhé straně. Jeden z brejků úspěšně zakončil domácí R. Melka a tím byl zisk tří bodů pro Budětice definitivně stvrzen. 3.0. Hosté se ještě dostali do velké šance v 83. minutě, kdy brankář J. Vinter po třech dorážkách vychytal borského útočníka. Nicméně následně byla proti nám odpískaná penalta, jejíž viníka se nám nepodařilo odhalit. Její odpískání a následné proměnění nás už však nemrzelo. Možná tak brankáře J. Vintera, který se těšil na vychytanou nulu. No nic, bude si ji muset vychytat jindy a jinak J.

Ze série tří těžkých zápasů jsme získali šest bodů. To je asi víc než jsme čekali. Jenže vůbec nám to nevadí. Do Strážova jedem příští neděli pro body. My jsme Budětice!