FK Budětice 2012 - Dukla Janovice A 1:3 (1:0)

4. 9. 2017

Prvních 30 minut bylo vyrovnaných, bez větších šancí na obou stranách. Ty největší hostů přišly v 35. a 37. minutě. Budětický brankář J. Vinter ovšem vytáhl dva skvělé zákroky. Navíc po levé straně utekl záložník Budětic D. Hlavin a po parádní akci otevřel skóre. 1:0.

Do druhého poločasu přišla dvě úplně jiná mužstva. To domácích bez důrazu a pohybu. Naopak to hostující přišlo jakoby se zapnutým turbem. Bylo tedy jen otázkou času, kdy hosté skóre otočí. V 50 a 51. minutě ještě J. Vinter svůj tým zachraňuje. V 59. minutě již ale domácí nedokázali čelit tlaku hostů a během 16 minut třikrát inkasovali. 1:3. Ani potom hosté neubrali a měli další šance. V 69. minutě po chybě domácí obrany a dále v 71. a 74. minutě byli janovičtí znovu blízko gólu. V 89. minutě šel sám na budětického J. Vintera útočník hostů R. Diviš, na budětického brankáře však nevyzrál. V 90. minutě ještě mohl skóre alespoň korigovat budětický D. Chmelík, svoji střelu však poslal těsně vedle pravé tyče. Dvakrát ve druhém poločase útoky domácích zastavil chybně pomezní rozhodčí Janovic, který v pozápasové diskusi dokonce svou chybu přiznal. To ale nic nemění na faktu, že hosté si vítězství zasloužili.

Tohle byl těžký soupeř, který většinou dominuje především na domácím hřišti, ale tentokrát byl nad naše síly i u nás. Za týden zkousíme tuhle ztrátu odčinit, na hřišti nováčka v Železné Rudě. Na tenhle trip se my diváci moc těšíme, snad se budeme radovat i z bodů.