Sokol Velký Bor - FK Budětice 2012 2:3 (1:2)

23. 10. 2016

Začátek očekávaného a pro oba týmy velmi důležitého derby se hrál po většinu na polovině domácích, ovšem bez větších šancí. Prvním důležitý moment přišel v 18. minutě. Téměř z poloviny hřiště vyslal pokusnou střelu domácí F. Nováček, ta ve svém závěru nabrala zvláštní trajektorii a propadla mezi rukavicemi brankáře Budětic J. Vintera. Ale ať byla trajektorie míče jakákoli, tohle prostě brankář musí chytat – 1:0. V dalších minutách měl být nasnadě tlak Budětic. To se ale nestalo, naopak přišla pasáž plná velkých nepřesností (na obou stranách), která příliš fotbalových momentů nenabízela. Zlom nastal v 30. minutě, kdy se k pěknému průniku odhodlal budětický V. Korda. Ač atakován na hranici vápna ustál souboj a vzápětí prostřelil velkoborského gólmana J. Václavíka – 1:1. To hosty znovu probudilo.  V 36. minutě se svým důrazem ve vápně prosadil útočník Budětic M. Novotný a poslal hosty do vedení – 1:2. Tentýž hráč mohl v prvních 45 minutách skórovat ještě jednou, do odkryté branky, na přihrávku od Z. Frančíka však zareagoval pozdě. Samotný závěr poločasu byl již jen ve znamení zbytečných žlutých karet. Slovní rozmíška mezi velkoborským L. Patrikem a budětickým F. Švehlou byla tak trochu navíc.

Druhá půlka, alespoň její začátek byl podobný té slabší pasáži z prvního poločasu, jenže již s větší snahou domácích. Ti hrozili především nákopy do vápna. V jednom z nich, v 65. minutě domácí jen těsně minuli branku. V 70. minutě další dlouhý nákop poslal do vápna hostů domácí R. Hoda. Míč, který letěl skoro „tejden“ měli budětičtí obránci v početní výhodě tři na jednoho v klidu odehrát, ale nestalo se. Domácí E. Bouše hlavičkoval za bezmocného brankáře J. Vintera – 2:2. V posledních deseti minutách hosté více vsadili na útok a do zajímavých šancí se i dostávali. Ovšem zakončení P. Janečky, M. Krippela a J. Tušinovského bylo zbrklé a nepřesné. Schylovalo se tak k nepopulárním PK, ke kterým nakonec nedošlo. V 92. minutě zahrál trestný přímý kop hostů R. Melka, který našel ve vápně V. Kordu a ten hlavou zápas definitivně rozhodl – 2:3. Pro domácí Velký Bor tohle musel být krutý direkt, pro Budětice ale první vítězství v tomto ročníku, kdy se dá mluvit o štěstí v závěru utkání.

Vašek Korda dnes nechal zapomenout na své méně vydařené zápasy se Sušicí a Dešenicemi a ukázal, že kapitánskou pásku nemá jen pro ozdobu. S výkonem některých hráčů ale nemůžeme být spokojeni. Přestože šla většina našich fotbalistů do zápasu s odhodlání odvézt tři důležité body, tak to na hřišti úplně nevypadalo. Navíc zbytečné a hodně časté ztráty míčů ve středu pole byly až zarážející. Další naší slabinou byla obraná hra ve vápně. Na tom budeme muset ještě zapracovat, pokud chceme pomýšlet na další body. A že chceme. Následující soupeři Běšiny a Janovice budou bojovat o body stejně usilovně jako my, ale v našich silách je v těchto utkání nějaké získat. Pochvalu po této sobotě zaslouží naši fanoušci, kteří nás (stejně jako v zápase v Lubech) “dotlačili“ k důležité brance. MY VŠICHNI JSME BUDĚTICE!

S. VELKÝ BOR - FK BUDĚTICE 2012 2:3 (1:2)

Branky: 18. Nováček František, 71. Bouše Eduard - 30. Korda Václav, 36. Novotný Martin,

90. Korda Václav. Rozhodčí: Říha Zdeněk, ŽK 4:4, 100 diváků .