Luby B - Budětice 2012 1:1 (0:0) PK 3:4

4. 9. 2016

Seriál těžkých zápasů Budětic pokračoval i v sobotu, na hřišti dosud neporažených Lub. Budětice byly v tomto utkání zřejmě považovány za outsidera, tomu ale průběh zápasu neodpovídal. První poločas patřil hostům. Rychlé přechody do útoku dělali domácím problémy, které často řešili nepříjemnými fauly (za zápas domácí obdrželi pět žlutých karet!). Budětice však žádnou ze svých nadějných příležitostí neproměnily a do kabin se šlo za stavu 0:0.

I začátek druhé půle patřil hostům, do šance se dostal R. Melka, po rohu J. Sekyra, tohle všechno ale domácí „přežili“. V 55. minutě došlo k velkému obratu. Domácí přeřadili na vyšší stupeň a zatlačili Budětice na jejich polovinu. Výsledkem byla série standardních situací, ve které doslova čaroval brankář Budětic J. Vinter. Obzvláště jeho zákrok, u pravé tyče z 59. minuty, hodně překvapil všechny přítomné. V 64. minutě ovšem i J. Vinter dočaroval. Budětice pod tlakem bránily standardní siuace velmi špatně. Hlavou se tak z jedné z nich prosadil lubský T. Blohmann. 1:0. Hosté ovšem nesložili zbraně a vrhli se do útoku. V tu chvíli hráli ve dvanácti, budětičtí fanoušci totiž v sobotu prokázali, jak mohou být pro své hráče důležití. V 70. minutě vymyslel L. Fiala povedený centr na M. Paroubka a ten byl hlavou v zakončení přesný. Dlouhý náběh budětického beka přes půli hřiště nikdo asi nepředpokládal, na tož domácí obrana. 1:1.

Závěr utkání se jen nedohrával, jak bývá zvykem při takovém skóre, rušno na obou stranách bylo do poslední minuty. I tak utkání skončilo, dle mého názoru, spravedlivou remízou a šly se kopat penalty. Za Budětice proměnili: Fiala, Korda, Chmelík, Hozman, neproměnil Sekyra. Za domácí naopak ve třetí sérii neproměnil T. Blohmann a ve čtvrté vychytal lubského střelce budětický Jirka Copperrfield Vinter. Utkání s přehledem řídil Vladislav Habada.

Body jsme dnes hodně potřebovali, především kvůli psychické pohodě. Nesmíme si však myslet, že po prvním zisku teď půjde všechno samo. Tak to není. Navíc budětická dovolenkovaná bude pokračovat i dalším týdnu, ze základní sestavy budou nově chybět další hráči. To je ovšem jen konstatování, rozhodně ne obava z dalšího utkání. MY JSME BUDĚTICE!